30 Yaş Altındaki Gençler Dikkat! TOKİ’nin Bu Ucuz Ev Projesinden Sadece Siz Yararlanabiliyorsunuz

TOKİ Sil Baştan: İndirim Sürprizi Ortalığı Karıştırdı, Vatandaşlar Hesapları Yeniden Yaptı.. Hemen Harekete Geçin!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlarca vatandaşın beklediği TOKİ 150 bin sosyal konut projesi ile ilgili yeni detaylar gelmeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği sosyal konut projesinde gençlere ayrılacak olan kontenjan belli oldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklama ile gençlere ayrılan TOKİ sosyal konut projesi kontenjan miktarını duyurdu. Ayrıca Kurum ev fiyatları hakkında da önemli bilgiler verdi. Milyonlarca kişinin merakla beklediği TOKİ sosyal konut projesi başvuruları, tarihi ile ilgili detaylara sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dar gelirli vatandaşlara yönelik yapılacak olan TOKİ 150 bin sosyal konut proje müjdesini 1 Ağustos 2022 tarihinde kabine toplantısının ardından vermişti. Artan konut fiyatları ve piyasada yaşanan konut problemlerini ortan kaldırmaya amaçlayan proje ile ilgili bazı detaylar belli olmaya başladı. Bu proje ile vatandaşın konut sahibi olması amaçlanırken konut piyasasında yaşanan artışların önüne geçilmesi bekleniyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması beklenen sosyal konutlar emekli, yaşlı, şehit ve gazi yakınları, dar gelirli vatandaşlara yönelik uzun vadeli ve düşük bütçeli olacak. Ödeme kolaylığı sağlanan TOKİ sosyal konut projesinde gençler için de müjdeli haber verildi.

30 Yaş Altındaki Gençler Dikkat! TOKİ'nin Bu Ucuz Ev Projesinden Sadece Siz Yararlanabiliyorsunuz

YÜZDE 20’LİK KISIM GENÇLERE AİT OLACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklama ile gençlere kontenjan ayrılacağını açıkladı. Bakan Kurum 150 bin sosyal konut projesinin yüzde 20’lik kısmının gençlere ait olduğunu söyledi. TOKİ sosyal konut projesinde 30 yaş altı gençlere yaklaşık yüzde 20 kontenjan ayrılacağını ifade eden Kurum, yaş skalası ve oran koyacaklarını dile getirdi. Bakan Kurum’un açıkladığı söz konusu uygulama ile 150 bin konut projesinde 30 bin ev gençlere ayrılmış olacak.

ASLAN PAYI ANKARA VE İSTANBUL’UN

TOKİ sosyal konut projesinin ödeme planları hakkında bilgi veren Kurum, aylık taksitlerin asgari ücretler geçinen vatandaşların ödeyebileceği şekilde olacağını ifade etti. Vade sayının 240 aya kadar uzatılabileceğini dile getiren Kurum, konutlarda Ankara ve İstanbul’un aslan payı alacağını vurguladı. Evlerin dışında arsa çalışmalarının da olduğunu söyledi. Anahtar teslimini lansman itibariyle 2.5-3 senelik bir sürede gerçekleştireceklerini söyleyen Kurum, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın da destek vereceğini duyurdu.

TOKİ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Sosyal konut projesi başvuru tarihleri gündem konusu olurken Bakan Kurum konu ile ilgili açıklama yaptı. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi ile 81 ilde başlatılacak TOKİ başvuruları ile ilgili detaylı bilgileri Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek. Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 13 Eylül’de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak” şeklinde bilgi verdi.

30 Yaş Altındaki Gençler Dikkat! TOKİ'nin Bu Ucuz Ev Projesinden Sadece Siz Yararlanabiliyorsunuz

TOKİ SOSYAL KONUT BAŞVURU ŞARTLARI

  • T.C. vatandaşı olması.
  • 25 yaş üstü olması
  • Projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 yıldan uzun süredir ikamet ediyor olma veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olma şartı
  • İstanbul’da 16 bin ve altında, diğer illerde ise 14 bin liranın altında gelir şartı.
  • TOKİ’den konut almamış olmak ve TOKİ konur kredisi kullanmamış olmak.
  • Aynı evden sadece bir başvuru yapılması.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
30 Yaş Altındaki Gençler Dikkat! TOKİ’nin Bu Ucuz Ev Projesinden Sadece Siz Yararlanabiliyorsunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin