Küçükçekmece Kenstel Dönüşümde İlk Sıralarda

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükçekmece Kenstel Dönüşümde İlk Sıralarda. CK Enerji Boğaziçi Elektrik’in “Gayrimenkulün Enerjisi” raporuna göre kentsel dönüşümde Küçükçekmece, Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa öne çıktı.

İstanbul Avrupa Yakası’nda her gün ortalama bin 512 taşınma hareketi yaşandı. İlk yarıda en hareketli bölge yine 43 bin 381 taşınma ile Esenyurt oldu. Esenyurt’u Küçükçekmece ve Fatih izlerken Çatalca en son sırada yer aldı.

kucukcekmeceden.com – Göktuğ EFİL

Küçükçekmece Kenstel Dönüşümde İlk Sıralarda: Her Gün Ortalama Bin 512 Taşınma

Küçükçekmece Kenstel Dönüşümde

Sektörde bir ilk olarak 2016 yılından itibaren düzenli olarak açıklanan Gayrimenkulün Enerjisi raporuna göre 2018 yılının ilk altı ayında toplam taşınma hareketi 272 bini aştı. Bu taşınma hareketinin 201 bin 554’ü ikinci el gayrimenkullerde yaşanırken ilk yarıda 70 bin 520 gayrimenkulün kapısı da ilk kez açıldı. Bu durumda her gün ortalama 392 gayrimenkulün kapısı ilk kez açıldı. Toplam taşınma sayısına göre ise ilk altı ayda İstanbul Avrupa Yakası’nda her gün ortalama bin 512 taşınma hareketi yaşandı. İlk yarıda en hareketli bölge yine 43 bin 381 taşınma ile Esenyurt oldu. Esenyurt’u Küçükçekmece ve Fatih izlerken Çatalca en son sırada yer aldı.

” Küçükçekmece’de Konutların Metrekare Fiyatı Kaç Lira? ” Adlı Haberi Okuyun

Küçükçekmece Kenstel Dönüşümde İlk Sıralarda: Küçükçekmece Öne Çıktı

CK Enerji Boğaziçi Elektrik tarafından Şubat 2016’dan itibaren takip edilen konut yıkım
istatistikleri de yılın ilk yarısında kentsel dönüşümde kat edilen yolu ortaya koydu. 2018
yılının ilk altı ayında kentsel dönüşüm nedeniyle 11 bin 217 abone, tahliye talebinde bulundu. Kentsel dönüşümde Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa ve Küçükçekmece öne çıktı. Kentsel dönüşüm çerçevesinde 2018’in ilk yarısında tahliye edilen 11 bin 217 aboneliğin 6 bin 799’u mesken, 4 bin 393’ü ticarethane, 25’i ise sanayi tesisi oldu.

” Olası İstanbul Depreminde En Riskli İlçe Küçükçekmece ” Adlı İçerik İçin Tıklayın

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küçükçekmece Kenstel Dönüşümde İlk Sıralarda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin