Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Açıklandı | Kim Oldu?

Ak Parti Küçükçekmece Belediye
Ak Parti Küçükçekmece Belediye
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Açıklandı. Adalet ve Kalkınma Partisi Mart 2019 Yerel seçimleri öncesinde birçok il ve ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı. Kalabalık nüfusu ve dinamik yapısıyla Küçükçekmece, İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri. 15 yıldır Ak Parti, iktidarında olan bu önemli ilçeyi kaybetmek istemiyor. Dolayısıyla Ak Parti belediye başkan adayını belirlerken yine ince eleyip sık dokundu.

15 Yıldır Küçükçekmece’yi Ak Parti iktidarı yönetiyor. 2004 yılında Aziz Yeniay ile başlayan bu yarışta bayrağı 2014 yılında Temel Karadeniz devralmıştı. Yaklaşık 5 yıldır Ak Parti’nin adayı Temel Karadeniz, Küçükçekmece’yi yönetiyor. 2014 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi ile kıran kırana bir seçim yaşanmış ve sadece %1,5’luk bir oy farkıyla Ak Parti kazanmıştı. Mart 2019 yereş seçimler öncesinde en kritik ilçelerin başında Küçükçekmece geliyor. Bu yüzden Ak Parti Küçükçekmece için yoğun bir çalışma içerisine girdi. Peki Akp Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Kim Oldu?

kucukcekmeceden.com – Göktuğ EFİL

Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Açıklandı: Kimler Yarıştı?

İstanbul’un ve Türkiye’nin en büyük ilçelerinden Küçükçekmece, Ak Parti için çok önemli. Dolayısıyla AKP bu ilçe için ekstra çalışmalar yaptı. Peki Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adaylığı için kimler yarıştı?

Ak Parti Küçükçekmece için aday adayı olan iki isim ön plana çıktı. Bu isimlerden ilki 2004-2014 yılları arasında Aziz Yeniay’ın başkan yardımcılığı yapan Hüseyin İpek. İkinci isim ise KSİAD üyesi ve kendini Küçükçekmece’nin içinden biri olarak tanımlayan Cengiz Güvercin. Kulislerde ise mevcut İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal konuşuluyordu. Ancak bu çok güçlü bir iddia değildi. Bu isimlerle birlikte mevcut Küçükçekmece belediye başkanı Temel Karadenizi’nde tekrardan aday gösterilebileceği ön görülüyordu. Peki Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Kim Oldu?

“CHP Küçükçekmece Belediye Başkanı Açıklandı | Kim Oldu?” Adlı Haberi Okuyun

Akp Küçükçekmece Belediye Başkanı Açıklandı: İşte O İsim

Ak Parti ince eleyip sık dokudu ve Küçükçekmece için belediye başkan adayını bugün itibariye açıkladı. Peki Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Kim Oldu? Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı olarak “Temel Karadeniz” ismini belirdi.

“Temel Karadeniz” Kimdir?

Temel Karadeniz Kimdir? Temel Karadeniz nereliTemel Karadeniz ailesi? Tüm bu soruların cevaplarını aşağıdaki metinde bulabileceksiniz. İşte İstanbul’un nüfus açısından en büyük ilçelerinden birisi olan Küçükçekmece’nin, AK Partili Belediye Başkanı Temel Karadeniz biyografisi.

30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler sonucunda kazandığı Küçükçekmece Belediye Başkanlığı görevini hala sürdürmekte olan Temel Karadeniz, 13 Temmuz 1967 yılında İstanbul Esenler’de dünyaya gözlerini açtı.

Aslen Sivas Gürünlüdür.

Temel Karadeniz, babası Mehmet ve annesi Gülbahar Karadeniz’in beş kız evladının ardından dünyaya gözlerini açmıştır. İlk erkek evlat olarak doğan Karadeniz, evinin adeta sevinç kaynağı olmuştur. 5 büyük kız kardeş ve kendisinden sonra doğan bir erkek kardeşiyle kalabalık bir ailenin üyesidir.

Aynı zamanda evli ve iki çocuk babasıdır.

Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayını belirledi. Ak
Parti’nin belirlediği isim “Temel Karadeniz” oldu. 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Açıklandı | Kim Oldu?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin