Aşısız olanlar yarından itibaren kahvehaneye alınmayacak!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da artan koronavirüs vaka sayılarının ardından çeşitli kurum ve kuruluşlar kendilerince önlem almaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’daki 6 ilçede aşısız kişilere ekmek satılmayacağı açıklanmıştı. Son gelen bilgilere göre, Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu, 2 doz aşısını yaptırmayanların yarından itibaren işyerlerine alınmayacaklarını duyurdu.

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu, 2 doz aşısını yaptırmayan müşterilerini yarından itibaren işyerlerine almayacaklarını açıkladı. Federasyon Başkanı Murat Ağaoğlu, kararın Türkiye’deki 130 bin esnaf için geçerli olduğunu belirterek “Kahvehane ve kıraathane işletmecisi esnafımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır” dedi.

En fazla mağduriyet yaşayan kesimin kahvehane, kıraathane işletmesi yapan esnaf olduğunu aktaran Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu Başkanı Murat Ağaoğlu, kahvehanelerin korona virüsü ile mücadele kapsamında 130 bin esnafın 16 Mart 2020 tarihinde işyerini kapattığını, aralıklarla açılma da olsa 16 ay oyun yasağı ile maddi ve manevi zor günler yaşandığını söyledi.

1 Temmuz tarihinde kontrollü normalleşmeye geçilmesine rağmen havaların ısınmasıyla rehavet yaşandığını belirten Ağaoğlu, şunları söyledi:

“Bazı vatandaşlarımızın aşı olmamaları ayrıca korona virüsüne kıyasla daha hızlı yayılan mutant virüs sebebiyle de vaka sayılarında büyük bir artış olduğu ve vefat sayılarının arttığı gözleniyor. Çok büyük ümitlerle başladığımız normalleşme sürecinin salgının artması sebebiyle tekrar sona ermesi ve kısıtlamalar yaşanmasının hem ülkemiz ekonomisine hem de esnafımıza çok derin yaralar açacağı aşikardır. Kısıtlamalar sebebiyle zor günler geçiren kahvehane ve kıraathane işletmecisi esnaflarımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır. Bu sebeple Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu ve federasyona bağlı meslek odaları olarak aldığımız karar doğrultusunda yarından itibaren ülke genelindeki tüm kahvehane, kıraathane ve kafelerimize en az 2 doz aşı olmayan vatandaşlarımızı kabul edemeyeceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyor, salgın ve hastalıkların sona ereceği güzel günler diliyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aşısız olanlar yarından itibaren kahvehaneye alınmayacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin