Doğum öncesi bilinmesi gerekenler | Her kadının bilmesi gereken 8 şey

Doğum öncesi bilinmesi gerekenler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğum öncesi bilinmesi gerekenler muhakkak tüm anne adaylarının araştırdığı konuların başında geliyor. Hamilelik yeni bir yaşamın başlangıcıdır. Ancak, gelecekteki bir annenin, araştırmak ve sağlıklı bir bebek doğurmak için doktoruna sorması gereken çok şey olduğunu söylemeye gerek yok. Uyku pozisyonlarından diyet ve egzersize kadar, yeni anne ve bebek için büyük riskler var.

Doğum öncesi bilinmesi gerekenler

Tüm hamile kadınların hamileyken doktoruyla görüşmeleri gereken bazı ilginç gerçekleri bir araya getirdik. İşte doğum öncesi bilinmesi gerekenler

Bakıma özen gösterin

Doğum öncesi bilinmesi gerekenler
Doğum öncesi bilinmesi gerekenler

Bir kadın, doktoruyla anne olduğunu onayladıktan hemen sonra , kendi araştırmasını yapması ve kendisine en uygun olduğuna inandığı bir jinekolog seçmesi çok önemlidir. Jinekolog daha sonra herhangi bir komplikasyonsuz sağlıklı hamileliğine nasıl devam edeceği hakkında bilgi verecek ve her şeyin plana uygun olduğundan emin olmak için aylık kontrollerini planlayacaktır.

“Ağız Kokusu Nasıl Gider? Ağız kokusu nedenleri nedir?” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLA

Böylece hem sağlığının hem de doğmamış çocuğun sağlığının iyi gittiğinden emin olacak ve erken evrede oluşabilecek herhangi bir gelişimsel bozukluğu tespit edip buna göre hazırlayabilecekler.

Jinekolog, hamileliğinin ilk ayında vücudunun nasıl değişeceği ve fetüsün nasıl geliştiği hakkında onu bilgilendirir. Bazı jinekologlar , nöral tüp defektlerini önleyen ve sağlıklı bir doğum sağlayan folik asit gibi doğum öncesi vitaminleri reçete edecektir.

Ailenizdeki kalıtsal hastalıkları öğrenin

Doğum öncesi bilinmesi gerekenler
Doğum öncesi bilinmesi gerekenler

Bebeğin annenin mavi gözlerini mi yoksa babanın kahverengi saçını miras alacağı gibi göründüğünü merak etmenin dışında, bebek bundan daha fazlasını miras alabilir ve 7 kuşaktan geriye doğru izlenebilir . Her iki ebeveyn için de ailelerine mümkün olan en sağlıklı başlangıcı vermek için aile geçmişini araştırmak için bir aileye başlamadan önce bile önemlidir. Her ebeveyn, bebekte kalıtım yoluyla alacağı gelişimsel bir sakatlık, doğum kusurları veya genetik hastalık öyküsü olup olmadığını bilmelidir.

Bu tür bilgilere sahip olan ebeveynler, bu sorunları erken aşamada çözebileceklerdir. Bu tarihe dayanarak, jinekologlar daha sonra ebeveynleri, genetik danışmanlık ve daha sonra bebeğin sahip olabileceği olası sağlık sorunlarını tespit etmeye yardımcı olmak için genetik testlere yönlendirecektir.

Doğum öncesi yiyecek ve içeceklere dikkat edin

3
Doğum öncesi bilinmesi gerekenler

Demir, kalsiyum, folik asit ve protein içeriği yüksek bir diyet, hem annenin hem de bebeğin hamilelik sırasında gerekli tüm sağlıklı besleyici yiyecekleri almasını sağlamak için hayati öneme sahip olduğu kadar fazla kalorinin yanı sıra hayatidir .

Hamile bir kadının daha fazla vitamin ve mineral gerektirdiğini ve bazen takviyelerin sağlıklı bir diyetle hiçbir şekilde rekabet edemediğini akılda tutmak önemlidir. Kötü beslenme alışkanlıkları, gebelik diyabeti riskini artırabilir ve doğum sırasında sağlık komplikasyonlarına neden olabilir.

En uygun uyku pozisyonunu seçin

Doğum öncesi bilinmesi gerekenler
Doğum öncesi bilinmesi gerekenler

Yorgunluk ve halsizlik, hamilelik sırasında, özellikle ilk 12 hafta boyunca çok yaygındır ve hamilelik ilerledikçe tehlikeli olabilecek bazı uyku pozisyonları vardır. Göre Ulusal Sağlık Servisi , en güvenli uyku pozisyonu sol tarafta uyku etmektir. Sağınızda yatmak IVC’yi sıkıştırabilir ve bu durum gelecekteki anne için daha az rahat olmasını sağlar.

“Regl Sancısı Nasıl Geçer: Adet Ağrısından Kurtulmanın Yolları” Adlı İçeriği Okumak için TIKLA

Yoga ve kişisel bakımın yararlarını öğrenin

5
Doğum öncesi bilinmesi gerekenler

Hamile olmanın duygusal ve fiziksel olarak stresli olabileceği inkar edilemez. Vücudunuzdaki yeni bir hayata bakmak, içinden geçtiğiniz her şeyin, bebeğin geçtiği anlamına gelir. Bu yüzden, kendinize olabildiğince iyi bakmak ve sizi stresli hissettiren rahatsız edici durumlardan veya durumlardan kaçınmak önemlidir.

SEO BY GÖKTUĞ EFİL

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Doğum öncesi bilinmesi gerekenler | Her kadının bilmesi gereken 8 şey

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin