E Okul Giriş yapılıyor mu? E Okul not giriş sistemi ne zaman kapanacak?

E Okul Giriş
E Okul Giriş
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

E Okul Giriş yapılıyor mu? E Okul not giriş sistemi ne zaman kapanacak? E okul not sistemine giriş yapılıyor mu sorusu, E okul VBS sisteminin karne tatilinde açık olup olmayacağını merak eden öğrenciler tarafından yanıtını arıyor. E okul devamsızlık ve not öğrenme işlemleri sömestr tatilinin yaklaşmasıyla beraber en çok merak edilen konulardan birisi oldu. Peki, E okul sistemi 15 tatilde de açık olacak mı? İşte ayrıntılar…

kucukcekmeceden.com – Göktuğ EFİL 

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ne zamana kadar açık olacak? Karne tatilinin yaklaşmasıyla beraber öğrenci ve veliler not bilgileri ve devamsızlık ile ilgili bilgili e okul sisteminden nasıl öğreneceklerini merak ediyor.

E Okul VBS sistemine giriş yapılıyor mu? E Okul not giriş sistemi ne zaman kapanacak? E Okul VBS sistemine giriş yapılıyor mu? E Okul not giriş sistemi ne zaman kapanacak? E okul not sistemine giriş yapılıyor mu sorusu, E okul VBS sisteminin karne tatilinde açık olup olmayacağını merak eden öğrenciler tarafından yanıtını arıyor. E okul devamsızlık ve not öğrenme işlemleri sömestr tatilinin yaklaşmasıyla beraber en çok merak edilen konulardan birisi oldu. Peki, E okul sistemi 15 tatilde de açık olacak mı? İşte ayrıntılar…

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ne zamana kadar açık olacak? Karne tatilinin yaklaşmasıyla beraber öğrenci ve veliler not bilgileri ve devamsızlık ile ilgili bilgili e okul sisteminden nasıl öğreneceklerini merak ediyor.

E OKUL SİSTEMİ AÇIK MI? GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

E Okul Giriş
E Okul Giriş

E okul not giriş sistemi öğretmenlerin sınav sonuçlarını sisteme giriş tarihine göre farklılık gösteriyor. Hem öğrencilere hem de velilere büyük kolaylık sağlayan E Okul sisteminin, yarıyıl tatilinden bir gün önce kapanması bekleniyor.

E Okul VBS sistemi sürekli olarak hizmete açık bulunmaktadır. Dönem sonlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle sistemde yaşanan aksaklık ‘sistem hizmete kapandı’ olarak yorumlansa da, E Okul VBS sistemi kullanıcıların hizmetine açık bulunmaktadır.

E OKUL VBS NEDİR? HANGİ İŞLEMLER YAPILIR?

E okul sistemi nedir ve hangi işlemler gerçekleştirilir soruları da diğer merak edilen konular arasında.

E-okul sistemi sınav notlarından, sonuçlarından tutun da öğrencinin okuldaki durumuyla ilgili tüm bilgilere ulaşılmasını sağlar. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) resmi internet sitesi üzerinden e-okul girişini kolayca yapabilirsiniz. E-okul konusuyla ilgili merak edilen tüm bilgileri haberimizde derledik.

VBS’YE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Geçtiğimiz eğitim- öğretim döneminin başında yenilenen e-okul sistemi artık öğrencilerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin olduğu bu sistem, eğitim alanında kolaylık sağlıyor. Öğrenciler, öğretmen ve yöneticiler sistem bilgilerine T.C. kimlik no ve okul numaraları ile kolayca erişim sağlayabiliyor.

E-Okul VBS’ye giriş yapmak için ilk önce “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

E OKUL SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

İnternet üzerinde kolay bir şekilde giriş yaparak öğrencinizle ilgili her türlü veriye çok kısa bir sürede erişebileceğiniz veli bilgilendirme sistemi ile öğrencinizin not bilgisini anında öğrenebilirsiniz. Öğrencinizin sınav sonuçlarını öğrenebilmeniz için, E-Okul’un resmi sitesine girerek, öğrencinizin TC Kimlik numarası, öğrencinin okul numarasın sisteme doğru bir şekilde aktardıktan sonra veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. Veli bilgilendirme sistemi aracılığı ile öğrencinizin sınav sonuçlarını, sınav günlerini, devamsızlık durumunu, ödev ve etkinlik durumunu gibi birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda E-Okul uygulamasını cep telefonunuza indirerek, telefonunuzdan da öğrencinizin bilgilerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

“Okulistik Sınav Sonuçları Sorgulama: 2018/2019 Sonuçları İçin TIKLAYIN” Adlı Haberi Okuyun

Veli bilgilendirme sistemi ile öğrencinizin ders programını öğrenebilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde yer alan ders programı sayesinde öğrencinizin okulda bulunmakta olduğu zorunlu saatleri öğrenebilir, dışarıda olduğu zamanların kontrolünü sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğrencinizin devamsızlık bilgilerini çok kısa bir süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

Öğrencinin raporlu ya da raporsuz olan devamsızlık durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Öğrencinizin sınav tarihlerini ve not bilgisini de anında öğrenebilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde yer alan not bilgisi bölümü kısmından velisi olduğunuz öğrencinin hangi derslerden sınava girdiğini, hangi notları aldığı gibi birtakım bilgileri çok kısa bir süre içerisinde öğrenebilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencinizin yapmış olduğu proje ödevi kısmı ile öğrencinizin proje ödevinin olup, olmadığının kontrolünü kısa bir süre içerisinde sağlayabilirsiniz. Veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencinizle ilgili her tür bilgiye büyük bir kolaylıkla kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

E Okul Giriş yapılıyor mu? TAKDİR – TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

E Okul Giriş
E Okul Giriş

Hesaplama işlemi için, öğrencinin tüm ders notlarının öğretmenler tarafından E-Okul sistemine girilmiş olması gereklidir. Tüm notlar girildikten sonra görünür hale gelen yılsonu başarı puanı ile takdir belgesi mi teşekkür belgesi mi alınacağı hesaplanabilir. Öğrencinin yıl sonu başarı puanı 85,00 – 100 puan aralığında ise takdir belgesi, 70 – 84,99 puan aralığında ise teşekkür belgesi verilir. Okulda üç yıl boyunca takdir belgesi alan öğrenciler, üstün başarı belgesi almaya hak kazanır.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

MEB’e bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında 2017-2018 eğitim öğretim yılı, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başladı ve 8 Haziran 2018 Cuma günü sona erecek. 2018-2019 eğitim öğretim yılı ise 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak. Böylece öğrenciler, 100 gün civarında yakın tatil yapmış olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
E Okul Giriş yapılıyor mu? E Okul not giriş sistemi ne zaman kapanacak?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin