Emniyet (EGM), 21 Kişilik Sözleşmeli Alım Yapacağını Duyurdu: Dikkat, Memur Olabilirsiniz!

Emniyet (EGM), 21 Kişilik Sözleşmeli Alım Yapacağını Duyurdu: Dikkat, Memur Olabilirsiniz!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emniyet Genel Müdürlüğü, Hizmet Sınıfı Dışında istihdam edeceği kadrolu ve sözleşmeli personel alacağını açıkladı. 657 sayısı kanun kapsamında 21 kişinin işe alımını gerçekleştirecek EGM, KPSS çerçevesinde alım yapacak.

Sık görmeye alışmadığımız Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kadrolu personel iş ilanı geçtiğimiz günlerde paylaşıldı. Bu kapsamda EGM’ye 21 kişilik memur alımı yapılacak. Kamu Personeli Seçme Sınavı esas alınarak yapılacak bu işe alım, 657 sayılı Devlet Memurları çerçevesinde değerlendirilecek.Emniyet (EGM), 21 Kişilik Sözleşmeli Alım Yapacağını Duyurdu: Dikkat, Memur Olabilirsiniz!

EGM MEMUR ALIMI ŞARTLARI

a. 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı ortaöğretim seviyesinde KPSS-P94 puan oturumundan minimum 70 puan almış olmak.

b. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

c. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

ç. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

d. EGM tarafından düzenlenecek sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

e. Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir.

f. Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre sonradan atamaları başka birimlere yapılamamakta olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir
Adaylara atama onayları hariç yapılacak duyurular, Emniyet Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılacak olup adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Emniyet (EGM), 21 Kişilik Sözleşmeli Alım Yapacağını Duyurdu: Dikkat, Memur Olabilirsiniz!

EGM MEMUR ALIMI BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

a. Başvurular 01.08.2022 – 05.08.2022 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruların, 05.08.2022 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

b. Adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ( isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/)adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

c. Adayların istenilen bilgilerinin e-Devlet üzerinden gelmemesi halinde, bilgilerini beyan ederek belgelerini de pdf ya da jpeg formatında yüklemeleri gerekmektedir.

ç. Adaylar, Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli) unvanı için belirtilen birimler arasından tercihte bulunabilecektir.

d. Adaylar, başvuru onay durumlarını Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecek; başvuru bilgilerini içeren belgeyi ise başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Kariyer Kapısı (isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) üzerinden alabileceklerdir.

e. Adayların, elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer aksaklıkları göz önüne alarak başvurularını son güne bırakmamaları uygun olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Emniyet (EGM), 21 Kişilik Sözleşmeli Alım Yapacağını Duyurdu: Dikkat, Memur Olabilirsiniz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin