Erdoğan’dan Ekrem İmamoğlu açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun kendisiyle görüşmek istemesi üzerine, “İmamoğlu bizden randevu istemiş, bizim kapımız açık. Her ne kadar genel başkanları sıcak bakmıyorsa da, gelsin kahvemizi içsin dedik” dedi.

Haliç Kongre Merkezi’ndeki AKP toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile yaptığı görüşmesinde İstanbul adayının üzerinde durulduğunu açıkladı. Erdoğan, “Telefonda Almanya Başbakanı Angela Merkel, ‘İstanbul’a Binali Bey’i koymuşsunuz’ dedi, yani tebrikini bildirdi” dedi.

“BU TOPLUMUN YÜZDE 51’İ BAYAN”

“Seçim kaybeden, oyu düşen, halkla arasındaki iletişimi bozulan her arkadaşımız dönüp kendini sorgulamalı. ‘Nerede yanlış yaptım?’” diyen Erdoğan, “Suçu başkalarına atmak, hele hele millete atmak sadece züğürt tesellisidir” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Her ilçede, her ilde eksiğimizi, fazlamızı görüp ona göre yola devam edeceğiz” ifadelerini kullanarak, şöyle konuştu:

“Hassasiyetlere dikkat edeceğiz. ‘Burada da işte hanımlar fazla oldu’ deme hakkımız yok. Bu toplumun yüzde 51’i bayan. Buna bir defa dikkat edeceğiz.”

GREV ÇIKIŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Grev olmuyorsa demek ki işçinin hakkını veriyorsun, hukukunu gözetiyorsun, öyleyse de toplumun genelinde grevler minimize oluyor, grevsiz bir toplum meydana getirdik ama bak şimdi İzmir’de, İZBAN’da grev yar. Hadi buyrun niye çözmüyorsunuz? CHP mantığında grev var” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yap