Evini Yenilemek, Onarmak İsteyenler Dikkat: Devlet, 75 Bin TL Destek Veriyor! Hemen Başvuru Yapın…

Evini Yenilemek, Onarmak İsteyenler Dikkat: Devlet, 75 Bin TL Destek Veriyor! Hemen Başvuru Yapın...
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dar gelirli vatandaşlara yönelik TOKİ 150 bin sosyal konut projesi, Aile Destek Paketi gibi çalışmalarını sürdüren devlet şimdi de evini onarak ve yeni eşya almak isteyen kişiler için elini taşın altına koydu. Sosyal yardım hizmetlerinin son zamanlarda çoğaldığı ülke genelinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek kampanyasına bir yenisini daha ekledi. Bakanlık evini yenilemek isteyen ve eşya almak isteyen vatandaşlara 75 bin TL karşılıksız nakit desteği veriyor. Ancak bu nakit desteğinden yararlanabilmek için başı şartları yerine getirmek gerekiyor. Peki merak edenler için ev yenileme desteği başvuru şartları neler? İşte konu ile ilgili detaylar.

Devlet durumu olmayan vatandaşlar için her geçen gün destek paketleri çıkarmaya devam ediyor. Fatura desteği, sosyal konut projeleri, aile destek paketlerinin yanı sıra devlet dar gelirli aileleri sevindirecek bir müjdeli haber daha verdi. Evini onarmak isteyen ve yeni eşya almak isteyenler kişiler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı keseyi açtı. 50 ayrı sosyal yardım programı ile vatandaşlara yardımda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı evini onaracaklara veya evlerine eşya alacaklara 75 bin TL karşılıksız nakdi destekte bulunacak.

Evini Yenilemek, Onarmak İsteyenler Dikkat: Devlet, 75 Bin TL Destek Veriyor! Hemen Başvuru Yapın...

EV ONARIM DESTEĞİ NE KADAR?

Evini yenilemek ve onarmak isteyenler için elini taşın altına koyan bakanlık vatandaşların daha iyi ortamlarda yaşamaları için sosyal yardımda bulunmayı amaçlıyor. Bakanlık tarafından yapılan duyuruda 75 bin TL’ye kadar yapılacak olan yardımın karşılıksız olarak verileceği duyuruldu.

EV ONARIM DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan hizmete başvurmak için öncelikle başı koşulları karşılamak gerekiyor. Söz konusu koşulların başında öncelikle şuan ikamet edilen evin oturulamayacak kadar eski ve bakımsız olma şartı geliyor. Bunların dışında hane geliri de önemli. Hane içinde kişi başı ortalama net gelir 1.833 TL’den fazla olmaması gerekiyor. Hane içi kişi başı ortalama net gelirin sağlanması durumunda yaşlılık, tek ebeveynli aile, dul olmak ve engellilik gibi durumların herhangi birisine sahip olma şartı var. Onarım yapılması istenen eve tam hisseli tapusuna sahip olma koşulu bulunuyor. Söz konusu şartların sağlanması halinde vatandaşlar 75 bin TL’ye varan nakdi yardımı alma hakkına sahip olacak.

EV ONARIM DESTEK BAŞVURUSU

Dar gelirli ve koşulsuz ortamlarda yaşayan kişiler için 75 bin TL nakdi destek almak isteyenlerin başvurularını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın il ve ilçelerde bulunan bağlı birimlerinden yapması gerekiyor. Başvurunun yapılmasını ardından yetkili kişiler tarafından verilen bilgiler doğrultusunda kişinin uygunluğu kontrol ediliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetinin değerlendirmesinin akabinde kişinin yardımı onaylanarak ödeme gerçekleştiriliyor.

Evini Yenilemek, Onarmak İsteyenler Dikkat: Devlet, 75 Bin TL Destek Veriyor! Hemen Başvuru Yapın...

PREFABRİK VE BETONARME YARDIMI DA VAR

Bakanlık tarafından onarım ve eşya yenileme dışında prefabrik ve betonarme ev yaptırma desteği de veriliyor. Prefabrik ev yaptırmak için 150 Bin TL’ye kadar, betonarme ev için 200 bin TL’ye kadar devlet desteği alınabiliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Evini Yenilemek, Onarmak İsteyenler Dikkat: Devlet, 75 Bin TL Destek Veriyor! Hemen Başvuru Yapın…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin