İş kurmak isteyenlere 350 bin TL’lik KOSGEB desteği! Üstelik faizsiz ve ödeme kolaylığı var

KOSGEB kendi projesini hayata geçirmek isteyenlere 350 bin liralık girişimci kredisi vermeye başladı. Başvuru yapanlar şartları sağlarsa bu krediden yararlanabiliyor

İş kurmak isteyenlere 350 bin TL'lik KOSGEB desteği! Üstelik faizsiz ve ödeme kolaylığı var
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde artan iflas ve konkordato haberleri can sıkmaya başladı. Çoğu firma iş maliyetlerinin artması ve personel giderlerinin yükselmesi nedeniyle dükkanlarına kepenk vuruyor. İşte bu durumun önüne geçmek adına KOSGEB yeni bir girişimcilik kredisini daha vatandaşlara sundu. Bir süredir KOSGEB’in resmi internet sitesinde yer alan 65.000 TL’lik desteğin devamı niteliğinde 350.000 TL’lik bir başka girişimcilik kredisi de KOSGEB tarafından sağlanacak. Tabi bu krediden yararlanabilmek adına KOSGEB’in sizlerden istediği bazı şartları tam anlamıyla yerine getirmeniz gerekiyor.

İş kurmak isteyenlere 350 bin TL'lik KOSGEB desteği! Üstelik faizsiz ve ödeme kolaylığı var

Ama öncelikle 350.000 TL’lik girişimcilik paketinin detaylarından bahsedelim… Yeni iş kurma, inovatif hale getirme ve düzeni sağlama açısından KOSGEB’in sağladığı 350.000 liralik faizsiz kredi imkanı, iki sene geri ödemesiz ve totalde 5 yıl vade imkanıyla girişimcilere sunuldu. Verilen kredinin hem faizsiz olması hem de 60 ay gibi bir vadeye oturtulmasının ardından çoğu girişimci KOSGEB’in bu imkanından yararlanmak üzere başvuru yapmaya başladı. Söz konusu destekle beraber iş veren kurduğu firmanın ilk yıllarında büyük ölçüde mali yönden refaha kavuşuyor ve geleceğe yatırım yapmak suretiyle farklı projelerini hayata geçirmede elini hafifletiyor.

Yukarıdaki paragrafta da bahsettiğimiz gibi KOSGEB’in 350 bin TL’lik kredi imkanından yararlanmak adına bazı şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Özenle ve bütünüyle yerine getirmeniz gereken şartlar hakkında Objektifa.com sitesinde, “KOSGEB kredisinden yararlanmak isteyen girişimcilerin, öncelikle KOSGEB veritabanına kayıtlı olmaları gerekmektedir. Ayrıca, girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve iş planlarını hazırlamış olmaları şarttır. İş planı onaylandıktan sonra girişimcilere kredi kullanımı için onay verilir. İşte bu sürecin adımları: KOSGEB onaylı kurumlardan birinde girişimcilik eğitimi alarak iş dünyasına adım atın. Bu eğitimler, iş planı hazırlama ve finansal yönetim gibi temel becerileri kapsar. Detaylı bir iş planı hazırlayarak iş fikrinizin pazar analizini, finansal tahminlerini ve pazarlama stratejilerini belirleyin. Bu plan, projenizin başarılı olacağını kanıtlamada kritik bir rol oynar. Resmi belgelerinizle birlikte KOSGEB’in web sitesi üzerinden kaydınızı yapın. Bu kayıt işlemi, destek başvurularını kolaylaştırır. KOSGEB tarafından sunulan çeşitli destek programları arasından işletmenize en uygun olanını seçin ve başvurunuzu tamamlayın. Başvurunuz, KOSGEB uzmanları tarafından değerlendirilecek ve projenizin uygunluğu onaylandıktan sonra kredi kullanımına başlayabilirsiniz.” şeklinde ifadeler yer aldı.

KOSGEB 350 BİN TL KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR VE NASIL ALINIR?

Küçük ve orta büyüklükteki girişimciler için bulunmaz nimet olan bu KOSGEB kredisi hakkında Yurt Gazetesi’nin internet sitesinde ise, “KOSGEB’in yeni kampanyası, girişimcilerin acil nakit ihtiyaçlarına cevap vermekle kalmıyor, aynı zamanda uzun vadeli iş geliştirme planları için de büyük bir destek sağlıyor. 350 bin TL’ye kadar olan bu kredi, hiçbir faiz ya da ek masraf içermeyerek, girişimcilerin üzerindeki mali yükü minimize ediyor. Kredi, ilk iki yıl geri ödemesiz olmak üzere toplamda beş yıl vade ile sunulmaktadır.” denildi. Bu talimatları yerine getirerek KOSGEB’in 350 bin TL’lik kredi imkanından faydalanabilir ve işinizi daha da büyütebilirsiniz.

İş kurmak isteyenlere 350 bin TL'lik KOSGEB desteği! Üstelik faizsiz ve ödeme kolaylığı var

Diğer taraftan KOSGEB’in girişimcilere sağladığı 65.000 TL’lik destek kredisi de devam ediyor. Kosgeb.gov.tr’de yer alan bilgilere göre, Bu destek programının amacı girişimcilerin kurduğu yeni işletmelerin hayatta kalma oranının arttırılmasını sağlamaktır. Bu programa Geleneksel Girişimci Eğitimi’ni tamamlamış olan girişimcilerin kurduğu işletmeler başvurabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
2
_a_rm_
Şaşırmış
2
vir_sl_
Virüslü
İş kurmak isteyenlere 350 bin TL’lik KOSGEB desteği! Üstelik faizsiz ve ödeme kolaylığı var

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin