İş Kurmak İsteyenlere Müjde: Faizsiz 350 Bin TL Ödeme Yapılacak!

İş Kurmak İsteyenlere Müjde: Faizsiz 350 Bin TL Ödeme Yapılacak!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamu bankalarından Halkbank büyük bir müjde vererek iş kurmak isteyenlere 350 bin TL’lik faizsiz kredi vereceğini duyurdu. Son dakika açıklamasında 12 ay boyunca geri ödemesiz kredi verileceği söylenirken KOSGEB tarafından gelen açıklamada ise faizsiz 300 bin TL’lik kredi başvurusunda onay alma sürecinin başladığı söylendi.

FAİZSİZ KREDİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN

KOSGEB tarafından gelen açıklamada Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılım gösteren ve söz konusu öğrenimi tamamlayan gençlere kendi işlerini hayata geçirmeleri adına 300 bin TL’ye kadar kredi verileceği, söz konusu kredinin faizsiz olacağı ve geri ödemelerinde herhangi bir ilave maliyet talep edilmeden yalnızca ana paranın geri alınacağı ifade edildi.

İş Kurmak İsteyenlere Müjde: Faizsiz 350 Bin TL Ödeme Yapılacak!

Söz konusu krediyle ile ilgili Halkbank tarafından gelen açıklamada başvuru ile alakalı, “Başvuru tarihi itibarıyla son 5 yıl içinde, 2016 yılında uygulamaya konulan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü ile 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü kapsamında KOSGEB destekli kredilerden yararlanan esnaf ve sanatkarlar ile deprem, heyelan, sel afetlerine ve/veya terör olaylarına maruz kalmaları nedeniyle KOSGEB Acil Destek Kredisi Programı kapsamında KOSGEB destekli kredilerden yararlanan esnaf ve sanatkarlar hariç, diğer kamu kurum ve kuruluşların faiz ve/veya hibe desteği niteliğindeki desteklerinden yararlanan esnaf ve sanatkarlar Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli bu kredilerden faydalanamayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

LİSANS VE ÖNLİSANS MEZUNLARI DİKKAT!

Banka yönetiminin duyurduğu açıklamada ise genç girişimcilere fikirlerini hayata geçirmek adına kredi imkanın sağlanacağı aktarıldı. Üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerini bitiren, mezun olduğu bölümle alakalı herhangi bir iş deneyimini olmayan ve ilgili alanda kendi işini hayata geçirmeyi arzu eden ya da kendi işini kurmuş olan 35 yaşını geçmemiş girişimcilere gerçekleştirilecek destek tediyesinin üst limitinin 350 bin lira olduğu söylendi. Mezun olduğu bölüm üzerine bir işyeri açacaklara verilecek söz konusu kredinin yanı sıra Cesur girişimci kredisi kapsamında da gençlere 400 bin liraya kadar 1 yıl geri ödemesiz kredi verileceği açıklandı.

Yapılan açıklamanın devamında ise, “Üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, eğitimini aldığı ve en az 2 yıl deneyim kazandığı iş kolunda kendi iş yerini açmak isteyen veya kendi iş yerini açan 45 yaşını aşmamış girişimciler hedef kitlemizdir” şeklinde denildi. Mühendis olanların işyeri, öğretmenlerin etüt merkezi, avukatların ofis açması gibi konularda verilecek söz konusu destekte üst sınır 400 bin lira olarak açıklandı. Söz konusu kredi 60 ay vadeye kadar veriliyor. Krediyi çekecek kişinin istemesi durumunda 21 aya kadar ana para geri ödemesiz şekilde kredi kullanımı oluyor ve girişimci, kendi işyerini açıyor.

İş Kurmak İsteyenlere Müjde: Faizsiz 350 Bin TL Ödeme Yapılacak!

KOSGEB BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İlgili krediye başvuru yapmak için “https://www.halkbankkobi.com.tr/tr/Girisimci/girisimci-kredileri/cesur-girisimci-kredisi.html” adresine giderek sol altta yer alan başvuru gerçekleştirmek istiyorum linkine gitmeniz şarttır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İş Kurmak İsteyenlere Müjde: Faizsiz 350 Bin TL Ödeme Yapılacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin