Kamu Bankaları Paraları Kasalara Yığdı! Emeklilere 3 Bin 500 TL Ödenecek… Gözler 1 Kasım Tarihine Çevrildi

Kamu Bankaları Paraları Kasalara Yığdı! Emeklilere 3 Bin 500 TL Ödenecek... Gözler 1 Kasım Tarihine Çevrildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankların müşteri çekmek amaçlı başlattığı emekli promosyon yarışında rekabet kızışırken özel bankalar miktarı 8 bin TL’ye kadar çıkarttı. Ancak kamu bankalarının düşük emekli promosyonu vatandaşları kızdırdı. Milyonlarca emekli vatandaş banka promosyonlarının düşük olmasında şikayet ederken SGK harekete geçti. Emekli vatandaşların beklediği haber SGK’nın kamu bankaları ile anlaşma yapması sonucunda geldi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emekli maaş promosyonu miktarında artış yaptı. Emekli maaş promosyon miktarları baştan yenilenirken kamu bankalarının maaş ödemeleri gündem konusu oldu. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank emekli maaş promosyonu ne kadar? Emekli maaş promosyonu ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz. İşte detaylar…

Toplamda 13 milyonu aşkın emekli vatandaşı bulunan Türkiye’de özel bankalar müşteri çekmek için her geçen gün yeni kampanyalarını duyuruyor. İş Bankası, Garanti Bankası, TEB, Akbank, Yapı Kredi, Finansbank gibi Türkiye’nin önde gelen özel bankaları emekli maaş promosyonu yarışına girdi. Yaklaşık 8 bin TL’ye varan maaş promosyonu miktarında kamu bankalarının geride kalması pek çok emekli vatandaşın tepkilerine neden oldu. Elini taşın altına koyan SGK ile kamu bankaları arasında protokol imzalandı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emekli maaş promosyonu miktarlarında yenileme yaptı.

SGK İLE PROTOKOL İMZALANDI

Emekli vatandaşların tepkilerinin ardından SGK kamu bankaları ile protokol imzaladı. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank’ın imzaladığı protokol kapsamında 750 TL’lik emekli maaş promosyonu yeniden güncellendi. Emekli maaşı promosyonu için çalışmalarına hız kazandıran kamu bankalarının yeni maaş miktarları da belli oldu.

Haksızlığın giderilmesi amaçlanan protokol kapsamında kamu bankaları emekli maaş promosyonlarında artış yapmak zorunda kaldı. SGK ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank arasında imzalanan protokol gereği emeklilere maaş miktarlarına göre en az 3.500 TL maaş promosyonu ödemesi yapılacak. Söz konusu miktar en az emekli maaşı alan vatandaşları kapsıyor. Emekli maaşlarının miktarı arttıkça promosyonlar en az 5.000 TL’ye yükselecek. Ancak promosyon rekabetini kazanmak isteyen kamu bankalarının alınan bilgilere göre 7.500 TL’ye kadar maaş promosyonu için çalışmalara başladığının bilgisi alındı.

GÖZLER 1 KASIM’A ÇEVRİLDİ

Milyonlarca emeklinin dört gözle beklediği emekli maaş promosyonu için gözler 1 Kasım’a çevrildi. Protokole göre yeni dönem 1 Kasım 2022 tarihi itibariyle başlayacak. Kamu bankaları söz konusu tarihten itibaren 750 TL’lik emekli maaş promosyonuna son verecekler ve emeklilere en az 3.500 TL maaş promosyonu ödemesi yapacaklar.

KAMU BANKALARI EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU NE KADAR?

Bankalar ile imzalanacak protokole göre SGK’dan gelir/aylık alan emekli ve hak sahiplerinden gelir/aylıkları;

  • 3.500.-TL’ye kadar olanlara 3.000.-TL,
  • 3.500.-TL – 7.500.-TL arası olanlara 3.500.-TL,
  • 7.500.-TL – 10.000.-TL arası olanlara 4.500.-TL
  • 10.000.-TL’den fazla olanlara 5.000.-TL

3 (üç) yıl için peşin promosyon ödenmesi yapılacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kamu Bankaları Paraları Kasalara Yığdı! Emeklilere 3 Bin 500 TL Ödenecek… Gözler 1 Kasım Tarihine Çevrildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin