Kanal İstanbul Manzaralı Arsalar Küçükçekmece Gölü’nün Kıyısında Satışa Çıkarıldı! Araplar ve Katarlılar Harekete Geçti…

Kanal İstanbul Manzaralı Arsalar Küçükçekmece Gölü'nün Kıyısında Satışa Çıkarıldı! Araplar ve Katarlılar Harekete Geçti...
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Duyurulduğu ilk günden itibaren tartışmalara gebe olan Kanal İstanbul, çevresinde de Yenişehir isimli bir şehir getirecek. Kanal İstanbul Yenişehir oluşumu için şimdiden arsa satışlarının başladığı belirtiliyor. Resmi olarak Kanal İstanbul arsa ihale süreci başlamazken ön talep üzerinden Araplar ve Katarlılar yoğun ilgi gösteriyor.

Türkiye’nin en büyük projelerinin başında gelen Kanal İstanbul’a dair tartışmalar sürüyor. AK Parti Kanal İstanbul için kollarını sıvadı. Muhalefet ise deprem tehlikesi ve doğanın tahrip edileceği iddiasıyla karşı çıkıyor. Henüz Kanal İstanbul için adım atılmasa da güzergahı hemen hemen belli oldu. Küçükçekmece Gölü’nün büyük bir bölümünden geçecek Kanal İstanbul çevredeki arsa satışlarını da artırdı.

TOKİ KANAL İSTANBUL İÇİN DEVREDE

Kanal İstanbul projesi kapsamında Yenişehir isimli yeni bir yerleşim yerinin kurulacağı bilgisinin ardından TOKİ bu alanı etap etap tasarlayarak ihaleye çıkardı. Kanal İstanbul ihaleleri beklenen tekliflerin yapılmaması üzerine birçoğunda ertelenmeler yaşandı.

Geçtiğimiz Haziran ayında İstanbul merkezli yabancı sermayeli bir emlak firması hayata geçirildi. Arap ülkelerinde de şubeleri olan söz konusu firmanın iştiraklerinin Arap kökenli ABD vatandaşları olduğu söylendi. Merkezi Başakşehir olarak gösterilen firmanın ortaklarının adresi Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre ABD olarak gözüküyor.

Kanal İstanbul Manzaralı Arsalar Küçükçekmece Gölü'nün Kıyısında Satışa Çıkarıldı! Araplar ve Katarlılar Harekete Geçti...

İlgili gayrimenkul firmasının sermayesi 500 bin TL olarak gösterilirken, şirket Arap ülkelerinde “İstanbul Yeni Kanala İniyor” mottosu ile satışlara start verdi. Bu biçimde firma 3 çeşitte arsanın tanıtımını gerçekleştiriyor. Arsalardan birisi Arnavutköy Sazlıbosna’da yer alıyor. 4.468 metrekarelik arsanın Kanal İstanbul’a 420 metre mesafede olduğu ifade ediliyor. Bağımsız tapulu olan arsanın 4 kat konut imar izni yer aldığı söyleniyor. Firma ilgili arsayı satın alacak olanların Türk vatandaşlığına da geçecekleri şeklinde reklam yapıyor.

Aynı firma Arnavutköy Sazlıbosna’da 2.987 metrekarelik araziyi aynı tanıtım ile satıyor. Bu arsanın da 4 kat imar izni olduğu söyleniyor. Aynı şekilde firmaya has olan Hacımaşlı Mahallesi’ndeki 3.000 metrekarelik arsa da satışta bulunuyor. Gayrimenkul yatırımı için bu arsaların çok önemli kazançlar sağlayacağını öne süren şirket şimdi Arap ülkelerinde müşteri arıyor. Kanal İstanbul henüz ortada yokken çevrede arsa satışları sürat kazandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kanal İstanbul Manzaralı Arsalar Küçükçekmece Gölü’nün Kıyısında Satışa Çıkarıldı! Araplar ve Katarlılar Harekete Geçti…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin