Küçükçekmece Belediyesi kurban kesim yeri savaş alanına döndü: Ortalık kan revan!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükçekmece Belediyesi’nin İnönü Mahallesi Halkalı Caddesi’nde yer alan kurban kesim alanında hayvanların başları kesildikten sonra bırakıldı. Yüzlerce hayvan askıda bekletilirken vatandaşlar duruma tepki gösterdi

Küçükçekmece Belediyesi 2021 yılında kurban kesim alanlarını sınırlandırsa da belli lokasyonlarda kesim alanı oluşturdu. Ancak İnönü Mahallesi Halkalı Caddesi’nde kurulan Küçükçekmece Belediyesi kurban kesim alanında, sabah saatlerinden itibaren işler çığırından çıktı. Görevliler, kurbanlıkların yalnızca baş kısmını keserek çengelde bıraktılar. Uzun süre askıda bekleyen hayvanlara işlem uygulanmayınca hisse sahipleri çılgına döndü. Vatandaşlar görevlilerin herhangi bir işlem uygulamaması üzerine kendileri hayvanları parçalamaya başladı.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kucukcekmeceden.com (@kucukcekmecedencom)’in paylaştığı bir gönderi

Bize gelen tepkiler üzerine açıklama

Bilindiği üzere Küçükçekmece’de bu yıl sınırlı sayıda kurban kesim alanı kuruldu. Bunlardan birisi Tevfikbey Mahallesi Şehit Olçok Caddesi üzerinde kuruldu. Diğeri ise İnönü Mahallesi Halkalı Caddesi üzerinde. Ve bu iki kesim alanında sorumluluğu Küçükçekmece Belediyesi tarafından Özgür Berber’e verildi. (Bazı haber kaynaklarında Özgür Berber’in Kemal Çebi’inin manevi oğlu olduğu söylenmektedir.) Ancak İnönü Mahallesi’nde bulunan kurban kesim alanında yaşananlar hisse sahiplerini öfkelendirdi. Plansızlık, görevlilerin yetersizliği ve alet edevat eksikliği gibi nedenlerde işler aksadı. Haliyle sorumluluğu üzerinde bulunan Küçükçekmece Belediyesi’ne tepkiler yükseldi. Ancak bizim yaptığımız paylaşımın ardından bu kesimhanenin Küçükçekmece Belediyesi’ne ait olmadığı ifade edildi. Biz de Belediye’nin kendi sitesinde yer alan kurbanlık kesim yerlerinin kimlere tahsis edildiğini araştırdık ve sadece bahsettiğimiz iki alanın Özgür Berber’in sorumluluğunda olduğunu gördük. Bu da demek oluyor ki bu yer Belediye kontrolü altında. Diğer taraftan takipçilerimiz sayesinde elimize farklı doneler de ulaşmaktadır. Bunların en önemlisi de hayvan kesim sırası kartının üzerinde Küçükçekmece Belediyesi’nin bulunması. Şimdi gel gelelim Özgür Berber’e. Bakalım Berber kimmiş, neden bu kurban alanlarının sorumluluğu Berber’e verilmiş.

Özgür Berber kimdir?

Özgür Berber, Cumhuriyet Halk Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanlığı’nda çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ancak Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ile oldukça yakındır. Hatta bazı kaynaklarda Çebi’nin manevi oğlu olduğu söylenmektedir. Tüm bunların yanı sıra kurban pazarlarıyla ilgili bir takım iddiaların odağındadır.

Belediye’den açıklama

Merhaba, Küçükçekmece Kurban Satış Alanı dışındaki tüm satış ve kesim alanları alanları özel firmalar tarafından işletilmektedir. Kurban kesim alanları ile ilgili tüm yetki ve sorumluluk İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu’ndadır. Belediyemize ait bir kesim alanı bulunmamaktadır.
 
Kesim alanları ile ilgili şikayetlerinizi Kurban Hizmetleri Komisyonu sekreteryasını yürüten Küçükcekmece İlçe Müftülüğü’ne yapabilirsiniz.
 
Söz konusu alanda komşularımızın daha fazla mağduriyet yaşamaması için kurumlar arası koordinasyon çalışmasını sürdürüyor ve gerekli desteği sağlıyoruz. Tüm komşularımızın Kurban Bayramı’nı kutlarız.
 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küçükçekmece Belediyesi kurban kesim yeri savaş alanına döndü: Ortalık kan revan!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin