Küçükçekmece Belediyesi’ne Yılmaz Güney tepkisi: Ortalık karıştı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Yılmaz Güney’in Küçükçekmece Belediyesi tarafından yad edilmesi tepkilere neden oldu. Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Güney’in 1974 senesinde Adana Yumurtalık Savcısını öldürmesi hatırlatılırken sosyal medyadan birçok kişi tepki gösterdi. Gelen tepkilere Küçükçekmece Belediyesi henüz yanıt vermezken birçok kullanıcıyı ise engellediği görüldü

Adana Yumurtalık Savcısı Sefa Mutlu’yu öldürmesi ile bilinen Yılmaz Güney’in Küçükçekmece Belediyesi’nce anılacak olması tepkilere neden oldu. Bilhassa Twitter üzerinden Küçükçekmece Belediyesi’nin Yılmaz Güney paylaşımına gelen tepkiler, giderek büyümeye devam ediyor. Vatandaşlar bu konuda bir açıklama yapılmasını beklerken Küçükçekmece Belediyesi’nin birçok kullanıcıyı engellediği anlaşıldı.

Açıklama yapmadı, engelledi

Küçükçekmece Belediyesi, Yılmaz Güney’in vefat etmesinin 37. yıldönümü nedeniyle SKSM’de Umut filminin gösterime gireceğini açıkladı. Yapılan açıklamada, “Yaşamı atların varlığına bağlı, sefaletle cebelleşen, sevdiklerini yaşatabilmek için alın teri döken trajik bir karakterin yaşama tutunuşunun sanatıdır Umut filmi. #YılmazGüney’i aramızdan ayrılışının yıl dönümünde 9 Eylül Perşembe saat 20.00’de SKSM’de Umut filmiyle yad ediyoruz” ifadeleri kullanıldı. Ancak belediyenin Yılmaz Güney’i anması vatandaşlardan büyük tepki aldı. Savcı Sefa Mutlu’yu öldürdüğü gerekçesiyle gelen tepkiler çığ gibi büyüyünce açıklama gelmesi istendi. Fakat Twitter üzerinde bu eleştirileri yapanların Küçükçekmece Belediyesi tarafından engellendiği görüldü. Bazı kullanıcılar, “Sadece soru sorduk, belediyenin engellediğini de ilk defa görüyoruz. Bu nasıl hizmet anlayışıdır” şeklinde tepki gösterdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küçükçekmece Belediyesi’ne Yılmaz Güney tepkisi: Ortalık karıştı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin