Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Lisesi Öğrencilerinden Tacize Karşı Eylem

Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Lisesi
Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Lisesi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Lisesi ‘nde hakkında öğrencilere tacizden dava açılan coğrafya öğretmeni görevine devam ederken, okulun öğrencileri “sessiz kalmayacağız” eylemi yaptı.

Bizi INSTAGRAM Üzerinden Takip Edin !

kucukcekmeceden.com – Göktuğ EFİL

Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Lisesi Öğrencilerinden Tacize Karşı Eylem: “Tacizci Hoca Mevcuttur”

Hakkında taciz davası açılmasına ve pek çok taciz şikayeti almasına karşın söz konusu öğretmenin görevine devam etmesine tepki gösteren öğrenciler, “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganları attı.

Öğrenciler, yaptıkları açıklamada “Kadriye Moroğlu öğrencileri olarak bildiriyoruz: Okulumuzda maalesef bir taciz vakası ve tacizci bir hoca mevcuttur” dedi.

Öğrenciler açıklamalarına şöyle devam etti; “Kendisi hala görevdedir ve zamanında yaptıklarını şuan da zaman zaman yaptığı kulaktan kulağa dolaşagelmektedir, bilinmektedir. Okulun öğrencileri olarak buna sessiz kalmamız asla ama asla mümkün değildir. Herkesi duyarlı olmaya ve bu durumda ani refleksif olarak gerçekleşebilecek her olay ihtimaline karşın, şiddetle karşı çıkmaya ve karşı gelenlerle beraber olmaya çağırıyoruz.”

Bizi INSTAGRAM Üzerinden Takip Edin !

Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Anadolu Öğrencilerinden Tacize Karşı Eylem: İddianame Hazırlandı

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı coğrafya öğretmeni hakkında “çocuğa karşı cinsel taciz” ile “basit tehdit” suçlamaları ile iddianame hazırladı. İlk duruşma 20 Kasım’da Küçükçekmece Adliyesi’nde. Lisedeyken coğrafya öğretmeni tarafından tacize uğradını belirten Eylül ve ailesi: savcılığa verdikleri suç duyurusunda “bilgileri dahilinde olmasına rağmen suçu adli makamlara bildirmeyen” okul idaresinden de şikayetçi olduklarını ifade etti. Okul idaresi hakkında ayrı bir soruşturma başlatılması bekleniyor.

“Küçükçekmece’de 9 Aylık Hamile Kadın Kendini Astı” Adlı Haberi Okuyun

Kaynak: BirGün, GercekGundem

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Lisesi Öğrencilerinden Tacize Karşı Eylem

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin