Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, “MaAnne” projesiyle ilgili bilgi verdi

Turan Bedirhanoğlu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, uyuşturucu bağımlığı başta olmak üzere bağımlılık ve sonuçları hakkında annelerin eğitilip, bilinçlendirileceği “MaAnne” projesiyle ilgili bilgi verdi. Bedirhanoğlu, “Bir mücadele de Anne var ise o mücadelenin başarısız olma şansı yoktur.” dedi

İçişleri Bakanlığının Büyük İlçeler Güven Dönüşüm Projesi kapsamında, Küçükçekmece Kaymakamlığı tarafından yürütülmekte olan MaAnne (Mahalle Anneleri) projesi kapsamında eğitimlerini tamamlayan 35 anne sertifikalarını aldı. Mahalle Anneleri mahallelerinde çalışma yaparak başta uyuştucu bağımlığı olmak üzere bağımlılık ve sonuçları hakkında diğer anneleri eğitip, bilinçlendirecek. Küçükçekçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu ve Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin katılımlarıyla, düzenlenen toplantıda ‘MaAnne’lere sahada destek sağlaması ve diğer annelerin anlatılanı somutlaştırabilmesi adına eğitim bilgilerini içeren kitapçık ve tablet de teslim edildi.

Akif Çağatay Kılıç, yapımı devam eden Küçükçekmece SGK binasını inceledi

“Anne var ise o mücadele başarısız olmaz”

Proje hakkında bilgi veren Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, ilçenin önemli sorunlarından birinin uyuşturucu ve madde bağımlılığı olduğunu söyleyerek, “Güvenlik birimlerimiz uyuşturucu ile mücadele noktasında gerekli mücadeleyi kararlılıkla veriyor ama gençlerimizin, çocuklarımızın uyuşturucuya bulaşmadan önce alınması gereken tedbirler daha kıymetli. Bu anlamda çalışma yapmamız zaruret arz ediyordu. Bu anlamda her mahallemizde mahalle büyüklüklerine göre mahalle annelerini tespit ettik. Bu işi yapabilecek bu işin üstesinden gelebilecek şu ana kadar 35 annemizi tespit ettik. bugün sertifikalarını kendilerine takdim ettik. Bugünden itibaren bu annelerimiz kendi mahallelerinde bulunan annelere giderek çocukların gençlerin uyuşturucuya yönelimlerini azaltacak tedbirlerin alınması noktasında bilgi verilecek. Anne tarafından ne tür tedbirler alınması gerektiği noktasında anne bilinçlendirilecek. Daha ilk aşamada çocuğun uyuşturucuya yönelimi annelerimiz vasıtasıyla kesmek istiyoruz. 21 mahallemizin hepsinde mahalle annemiz var. Gezecekler anneleri tespit edecekler ve yakın zaman da da güzel sonuçları alacağız. Biz inanıyoruz ki bir mücadele de anne var ise o mücadelenin başarısız olma şansı yoktur. annenin olduğu yerde sonuç tamdır, sonuç başarılıdır. Hedefe ulaşılması kaçınılmazdır” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, “MaAnne” projesiyle ilgili bilgi verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin