Küçükçekmece’de de inşaat projeleri devam eden Gül İnşaat’a 20 milyon TL’lik dev ceza!

GÜL inşaat ceza
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un birçok lokasyonunda inşaatları bulunan ve bugüne kadar yüzlerce proje teslim eden Gül İnşaat’ın başı hiç olmadığı kadar dertte. 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra adı bazı suçlamalarla yan yana gelen Gül İnşaat, şimdi de 16 milyon TL’lik ceza ile karşı karşıya kaldı

Beylikdüzü’nde bir toprak sahibi, Gül İnşaat’ın 40 kadar konutu kendisinden habersiz yabancı uyruklu kişilere sattığını iddia etti ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. İcra Dairesi, arsa sahiplerini haklı gördü ve Gül İnşaat’a 20 milyon TL’lik icra gönderdi.

Gül İnşaat ile Muscan İnşaat arasında Beylikdüzü’de 800 konut ve 28 dükkanın inşa edileceği 11. Mahalle projesi için 2015’te protokole imzalar atıldı. Bakırköy Gazetesi’nde yer alan habere göre; projenin tamamlanmak üzereyken toprak sahibi U.G., Gül İnşaat’ın 40 kadar konutu kendisinin haberi olmadan yabancı uyruklu vatandaşlara sattığını iddia ederek Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusu yaptı.

20 milyon TL ceza

Toprak sahibi U.G. suç duyurusundan sonrasında 11. Mahalle projesinin önünde saldırıya uğradığını iddia etti ve inşaat yetkilileriyle ilgili de suç duyurusunda bulundu.
Tüm bankalara yollandı

Beylikdüzü ve Büyükçekmece’nin en prestijli projelerini inşa eden şirkete bu defa da 11. Mahalle projesinin arsa sahibinin hissedarları tarafından dava açıldı.

Servet Nakşiler, Muharrem Nakşiler, Nuray Baykal, Nurgün Sülün, Aynur Nakışlar tarafından Bakırköy 7’nci İcra Dairesi’nde alacak davası açıldı.

İcra Dairesi, arsa hissedarlarını haklı buldu ve Gül İnşaat’a 16 milyon 369 bin Türk Lirası tutarında icra gönderdi. Bu rakamın avukat masrafları ve faizlerle beraber 20 milyon civarına ulaşması öngörülüyor. Bakırköy 7’nci İcra Dairesi kararı şirketin hesaplarının bulunduğu bütün bankalara yollandı.

Küçükçekmece’de de problem var

Küçükçekmece Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Azim Bloklar’ın da usulsüz yollarla yıkıldığı ve 68 hanenin mağdur edildiği iddia edildi. Bu bölgenin inşaatı için de Gül İnşaat ve Maranta İnşaat’ın ortaklığının olduğu söylendi. Yaklaşık 6 yıl önce yıkılan ve bir çivi bile çakılmayan konutlar için Maranta İnşaat’ın sahibi Fuat Yılmaz’ın psikolojik baskı uygulayarak maliklerin evlerini ucuzdan satın aldığı belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küçükçekmece’de de inşaat projeleri devam eden Gül İnşaat’a 20 milyon TL’lik dev ceza!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin