Küçükçekmece’de En Çok Tokatlı Yaşıyor

Küçükçekmece’de En Çok Tokatlı Yaşıyor. 4,5 milyon müşteriye elektrik perakende satışı yapan CK Enerji Boğaziçi Elektrik, geçen yıl ilk defa abonelerinin nüfusa kayıtlı olduğu illerin dağılımını da açıklamıştı.

Bu kez ise söz konusu veriler ilçe bazında analiz edildi. Buna göre İstanbul’un Avrupa yakasındaki mesken abonelerinin 405 bin 419’u İstanbul nüfusuna kayıtlı. İkinci sırada 110 bin 793 abone ile Sivaslılar, üçüncü sırada 85 bin 980 ile Kastamonulular yer alıyor.

kucukcekmeceden.com – Göktuğ EFİL

Küçükçekmece’de En Çok Tokatlı Yaşıyor: Sivaslılar Dikkat Çekiyor

Küçükçekmece'de En Çok Tokatlı Yaşıyor

İlçe bazında bakıldığında İstanbullulardan sonra Sivaslıların yoğunluğu dikkat çekiyor. Nüfus yoğunluğu olarak Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Çatalca, Eyüpsultan, Kağıthane, Sarıyer ve Şişli’de Sivaslılar ikinci sırada. Sultangazi’de ise Sivaslılar yüzde 10,48 ile İstanbulluların da önünde yer alıyor.

Küçükçekmece’de En Çok Tokatlı Yaşıyor: Tokatlılar Mesken Tutuyor

Yine rapora göre Bakırköy ve Fatih’te Malatyalılar; Bayrampaşa, Esenler ve Gaziosmanpaşa’da Kastamonulular; Başakşehir, Küçükçekmece ve Silivri’de Tokatlılar; Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Güngören’de Trabzonlular; Beyoğlu ve Zeytinburnu’nda Giresunlular; Arnavutköy’de Erzurumlular; Beşiktaş’ta İzmirliler; Esenyurt’ta ise Ardahanlılar ikinci sırada bulunuyor.

” Küçükçekmece Gölü Kıyısındaki Arkeolojik Sit Alanı İmara Açıldı ” Adlı Haberi Okuyun

Yorum Yap