Küçükçekmece’de göl manzaralı icradan satılık arsa uygun fiyata satışa çıktı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükçekmece Kanarya Mahallesi Safra sokak mevkiinde 88 metre arsa icradan satışa çıktı. Açık artırma usulü ile satışı yapılacak arsa için yoğun ilgi var.

Sahibinin bir borcundan dolayı icradan satışa çıkan Küçükçekmece Kanarya Mahallesi Safra sokaktaki 88 metrekarelik arsa için yoğun talep bulunuyor. Arsanın bedeli 1.115.370 ₺ olarak belirlendi. Muadilleriyle karşılaştırıldığında oldukça ucuz olduğu görülüyor.

Ilan.gov.tr sitesinde yer alan duyuruya göre, Küçükçekmece Kanarya Mahallesi Safra Sokak üzerinde bulunan 88 metrekarelik arsa icra nedeniyle satışa çıktı. Taşınmazın özellikleri ve satış aşamaları paylaşıldı.

ÖZELLİKLERİ BELLİ OLDU

Özellikleri :satışa konu:İstanbul ili, Küçükçekmece İlçesi, Safra Mah. Kanarya mevkii 588 ada 8 parsel sayılı 88,74 m2 alanlı arsa üzerinde zemin kat + 3 normal kattan müteşekkil B.A.K bir yapının mevcut olduğu tespit edilmiştir. Değer tespitine konu olan yapıda kat irtifakı olmadığından hesaplamalar toplam inşaat alanı üzerinden hisse bazında yapılacaktır Binanın her katında daire olduğu ve içerisinde iskan edildiği tarafımızdan tespit edilmiştir. Değer tespitine konu olan taşınmazın kat irtifakı bulunmadığından hesaplamalarımız arsanın ve inşaatın toplam alanı üzerinden hisse bazından yapılacaktır. Değer tespitine konu olan inşaat alanında yapılan ölçümlere göre inşaatın toplam alanının 270 m2 olduğu hesaplanmıştır. Değer tespitine konu olan taşınmaz bulunduğu, bölge itibari ile alt ve üst yapısı tamamlanmış belediyenin ulaşım ve tüm diğer imkânlarından faydalandığı yoğun iskân bölgesi içerisinde yer aldığı görülmüştür. GAYRİMENKULÜN KIYMETİ:Bulunduğu mevkü, imarı, yüzölçümü, halihazır durumu, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, ulaşımı, iş merkezlerine, mezkur yerlere, ana artere, alışveriş merkezlerine yakınlığı, belediye hizmetlerinden yararlanma durumu, inşaatında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi , yıpranma payı, olduğu gibi kullanılması halinde getirebileceği geliri, değerine tesir eden tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da göz önüne alınarak mezkur taşınmazın bu günkü kıymet takdiri;ARSA DEĞERİ : 88,74 m2 X 1/2 Hissesi X 21.000 TL/m2 :931.770,00 TLYAPI DEĞERİ : 270.00 M2 X 1/2 Hissesi X 4.250 TL X 0.32 YO TL/m2 <183.600.00 TL TOPLAM : 1.115.370,00 TL (Borçlunun hissesine isabet eden miktardır)
Adresi : Söğütlüçeşme Mahallesi Dik Sokak No:8 Küçükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 88,74 m2
İmar Durumu : 22/06/2005 tarihli 1/1000 ölçekli Sefaköy Revizyon Uygulama imar planında plan notlarının 1.29 maddesindeki hükümlere haiz B-3 (Bitişik Nizam 3 kat ) Konut Alanında kalmakta olduğu İmar durumundadır.
Kıymeti : 1.115.370,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydındaki gibidir.

Kaynak: ilan.gov.tr
Derleme: Kucukcekmeceden.com

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
2
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küçükçekmece’de göl manzaralı icradan satılık arsa uygun fiyata satışa çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin