Öğretmen 9 yaşındaki öğrencisini kulaklarından havaya kaldırdı: Çocuğun sağ kulağı kopma noktasına geldi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükçekmece Atatürk Mahallesi Zühtü Şenyuva İlköğretim Okulu’nda akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. M.Ç isimli bir öğretmen iki arkadaşının kavgasını ayıran 4. sınıf öğrencisi küçük Sercan’ı kulaklarından havaya kaldırdı. Sercan, öğretmen şiddetinin ardından neye uğradığını şaşırırken sağ kulağı kopma noktasına geldi. Velisinin çağırılmasıyla hastaneye götürülen Sercan için darp raporu alınarak ilgili öğretmenden şikayetçi olundu

İki arkadaşının kavgasını ayırmaya çalışırken sınıfa bir anda giren M.Ç isimli öğretmenden şiddet gören 9 yaşındaki Sercan’ın kulağında hasar meydana geldi. Arkadaşlarının ve ailesinin anlattığına göre, sınıfa giren öğretmen Sercan’ı kulaklarından havaya kaldırdı ve uzun süre havada tuttu. Sercan’ın ağlamalarına aldırış etmeyen M.Ç. isimli öğretmen, öğrenciyi bıraktığında ise kanlar içinde yerde kalmıştı. Yaşanan bu olayın ardından Sercan’ın annesi okula çağrıldı. Karşılaştığı manzara karşısında M.B, öğretmene tepki gösterdi. Bunun üzerine öğretmen Sercan’ın annesinin üzerine yürüdü. Diğer öğretmenlerin araya girmesiyle olay yatıştırılırken anne M.B, Sercan için darp raporu alarak cani öğretmenden şikayetçi oldu.

Yaşadığı olayın etkisi altında kalan anne M.B, tarafımıza şunları söyledi: “Benim çocuğum dün sabah saat dokuzda okula gitti. İki tane arkadaşı kavga ediyormuş. Benim çocuğum onları ayırmış, daha sonra sınıfına geçmiş. Bu öğretmen nöbetçi imiş. Çocuğumu gördüğü gibi arkasından sınıfına girmiş ve hiçbir şey sormadan çocuğumun kulağından tutup havaya kaldırmış. Çocuğum bağırmış, ağlamış ama yine de bırakmamış. Öyle kanlar içinde kalmış.

Aramızda halledelim dediler

Yaşanan üzücü olayın ardından şikayetçi olacağını söyleyen anne M.B’ye okulun müdürleri olay aramızda kalsın teklifinde bulundu. O anları ise M.B şu şekilde anlattı, “Daha sonra öyle bırakıp gitmiş öğretmen. Ders başlayınca çocuğumun kendi öğretmeni gelmiş müdahale etmiş. Ondan sonra beni aradı. Ben çocuğumu öyle görünce kim yapmış diye sordum. Bir tane ğğretmen öyle yapmış ama hangisi olduğunu bilmiyoruz dediler. Gizli tutuyorlardı.

Ben de çocuğumu aşağıda beklettim. Tenefüs zili çalınca o öğretmen çıktı oğlum bana gösterdi, anne bu öğretmen diye ben de gittim bakar mısınız dedim Siz benim çocuğuma nasıl bunu yapar yaparsınız diye sordum. Hiçbir şey demedi ondan sonra siz nasıl bir öğretmensiniz dediğim zaman üstüme yürüdü. Sen benim öğretmenliği mi sorgulayamazsın diyerek bana bağırdı çağırdı. Diğer öğretmenler onu tuttu yoksa o öğretmen gelip beni de darp edecekti. Ben de hemen polisi çağırdım hastaneye gittim. Darp paporu aldım. Çocuk şubeye gittik. Oradan avukat istediler ve avukat eşliğinde çocuğum ifade verdi. Kasten yaralamadan suç duyurusunda bulundum. Müdürler işte bana aramızda halledelim dediler ama ben kabul etmedim şikayetçi oldum.”

 

 

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğretmen 9 yaşındaki öğrencisini kulaklarından havaya kaldırdı: Çocuğun sağ kulağı kopma noktasına geldi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin