Peşinat Ödemesi 22 bin 500 TL, Aylık Taksitleri 3 bin 555 TL… 3+1 Daire Bankadan Satılık! Başvuran Kazanır

Peşinat Ödemesi 22 bin 500 TL, Aylık Taksitleri 3 bin 555 TL... 3+1 Daire Bankadan Satılık! Başvuran Kazanır
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de konut sektöründe yaşanan fahiş fiyat artışı devam ediyor. Milyonlarca insan için problem haline gelen hem satılık hem de kiralık konut fiyatları cep yakıyor. Ev sahibi olma hayallerini rafa kaldıran vatandaşlar bankaların düzenledikleri konut kampanyalarına yöneliyor. Geçtiğimiz günlerde Ziraat Bankası’nın uygun fiyatlı konut ilanlarının ardından bir hamle de Vakıfbank’tan geldi. Türkiye’nin önde gelen kamu bankası uygun fiyatlı konutların satışı ile ilgili ilana çıktı. Ayrıca dev banka açıklamada ilana çıktığı konutlar için kredi desteği vereceğini de müjdeledi.

Konut fiyatlarında yaşanan artış sonrası hem kiralık hem de satılık ev fiyatların yaşanan fiyatlar sonrası vatandaşlar çareyi TOKİ ve bankaların kampanyalarına göz dikti. Kiralardan ve satılık evlerden dert yakınan vatandaşlar çareyi ucuz konutlarda aramaya başladı. TOKİ kampanyaların yararlanamayan vatandaşlar bankaların ilanlarını araştırmaya başladı. Geçtiğimiz günler Türkiye’nin en köklü kamu bankası Ziraat yaptığı duyuru sonrası ucuza konut satacağını duyurmuştu. Bir diğer kamu bankası Vakıfbank’tan da aynı hamle geldi. Vakıfbank uygun fiyatlı konut ilanı açtı. Bunun dışında kamu bankası konut için kredi desteğini vereceğini duyurdu. Bankanın açıklamaları ile beraber vatandaşlar araştırmalarını artırdı. Konutun ne kadar olduğu ve ödeme şekilleri vatandaşın gündem konusu oldu.

120 AY VADE İMKANI

Vakıfbank tarafından zaman zaman yapılan konut satışına bir yenisi daha eklendi. Türkiye’nin en büyük kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank, internet sitesinde yayımladığı ilanla vatandaşları sevindirdi. Uygun fiyatlı konut ilanı sonrası vatandaşların aklına takılan başlıklardan biriside konutun fiyatı ve ödeme planı oldu. Konut kredisi desteği de sağlayan banka vatandaşlara uygun bütçeli ev sahibi olma imkanı tanıyor.

Vakıfbank tarafından yayımlanan ilana göre Kırşehir Kaman’da bulunan 3+1 daire için 225 Bin TL fiyat biçildi. 2 içerisinde söz konusu fiyatın üzerinde bir teklif verilmemesi halinde teklif veren müşteriye ev satılacak. Üstelik teklif sonucunda ihaleyi kazanan kişiye konut kredisi de sağlanabilecek.

KREDİ DESTEĞİ SAĞLAYACAK

Vakıfbank 225.000 TL değer biçilen konut için 202.500 TL konut kredisi veriyor. 22.500 TL peşinat ödemesinin ardından sonra 120 ay vadeli 202.500 TL kredisi çekme imkanına sahip oluyorlar. Kredinin aylık faizi yüzde 1,44 olarak belirlendi. Yapılan hesaplamada aylık taksit tutarı 3.555 TL’ye denk geliyor. Müşteriler bu konutu 22.500 TL peşinat ve 3.555 TL taksitle satın alabiliyorlar.

İHALE USULÜ SATIŞ

Türkiye’de en çok kredi kullandıran bankalar arasında yer alan Vakıfbank’tan konut kredisi çeken vatandaşlar teminat olarak konutlarını gösteriyor. Kredi borcunu herhangi sebeplerle ödeyemeyenler ve ipotek gösterilen konutlar Vakıfbank’ın mülkiyeti altına giriyor. Buna karşılık Vakıfbank ise müşterilerinin kredi borcunu kapatıyor. Ardından Vakıfbank mülkiyetine geçirdiği konut satıyor. Satış işlemi ise açık ihale usulü ile yapılıyor. Konutu satın almak isteyen müşteri bankanın belirlediği başlangıç fiyatı üzerinde teklifini veriyor. Yapılan teklifin ardından süre başlatılıyor ve süre sonunda en yüksek fiyatı veren bahsi geçen konutun sahibi oluyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Peşinat Ödemesi 22 bin 500 TL, Aylık Taksitleri 3 bin 555 TL… 3+1 Daire Bankadan Satılık! Başvuran Kazanır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin