Takdir Teşekkür Alanlara Devlet Desteği, 5 Bin 104 TL’lik Karne Ödülü İle Geldi! Aileler Sevinçli

Takdir Teşekkür Alanlara Devlet Desteği, 5 Bin 104 TL'lik Karne Ödülü İle Geldi! Aileler Sevinçli
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde 2023-2023 eğitim-öğretim yılına ait karneler dağıtıldı, ara tatile girildi. Takdir teşekkür ve onur belgesi alan öğrenciler bu başarılarını doyasıya yaşıyor. Bir güzel haber de devletten geldi. Takdir teşekkür alanlara devlet desteği başvurusu başladı. e-Devlet üzerinden başvuru formu doldurana devlet karşılıksız olarak 5 bin 104 TL destekte bulunacak. Başarı Teşvik Programı kapsamında belge alanlara para yardımı başvurusu için tüm detaylar haberimizde!

Takdir teşekkür alanlara devlet desteği verileceği söylentilerinin sonrasında konunun tüm ayrıntıları araştırılıyor. Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu Başarı Teşvik Programı kapsamında takdir teşekkür onur belgesi alanlara para yardımı başvurusu kapısının açıldığı öne sürüldü. Teşekkür ve takdir alana devlet desteği başvuru formu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Konunun Türkiye’nin gündeminde yer almasından sonra belge alan öğrencilere 5 bin 104 TL karşılıksız ödeme yapılacağı hususunda kısa süre içerisinde açıklama yapılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başarı Teşvik Programı kapsamında devlet okullarında okuyan ve dereceye giren öğrencilere başarı desteği verileceğini açıklamıştı.

“Öğrencilerimize sesleniyorum, başarı teşvik programı. Sosyal yardım alma hakkına sahip olan ailelerimize mensup devlet okullarında okuyan, dereceye giren öğrencilerimize net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar, yüksek öğretim öğrencilerimize net asgari ücret kadar desteği vereceğiz.

YÖK’ün belirlediği dünyada ilk 500 üniversiteye girme hakkını kazanan öğrencilerimize devletlerinin yanında olduğunu hissettirecek başarı desteklerini sağlayacağız. Aynı durumdaki ailelerimizin evlatlarında işe girmek için gereken merkezi sınavlar ile bilim, spor, sanat yarışmalarına katılanların ihtiyaçlarını biz karşılayacağız. Bu program için 1,5 milyar liralık bütçe ayırdık”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Takdir Teşekkür Alanlara Devlet Desteği, 5 Bin 104 TL’lik Karne Ödülü İle Geldi! Aileler Sevinçli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin