TOKİ Durmak Bilmiyor, Şimdi De +1 ve 3+1 Evleri 1.500 TL Taksitle Satışa Çıkardı

TOKİ Durmak Bilmiyor, Şimdi De +1 ve 3+1 Evleri 1.500 TL Taksitle Satışa Çıkardı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de emlak piyasasında yaşanan artışın önüne geçmeyi amaçlayan devlet TOKİ projelerini hayata geçirdi. Bu kapsamda dar ve orta gelirli hanelere yönelik projelerinin temelini atan TOKİ vatandaşlara yeni konut müjdesi verdi. Sosyal konut kuraları bir yanda devam ederken TOKİ tarafından satış duyurusu yapıldı. 1500 TL’den başlayan taksitler vatandaşın ilgisini çekti. TOKİ’nin açıklaması ile vatandaşlar araştırmalara başladı. 2+1 ve 3+1 konutların satışa çıkarıldığını duyuran TOKİ vade ve taksit ödemelerine ilişkin detayları da paylaştı. Bizlerde merak eden vatandaşlarımız için TOKİ konut fiyatları ve ödeme planı ile ilgili detaylı bilgilere yer verdik… İşte TOKİ konutları ile ilgili merak edilenler…

Konut fiyatlarında yaşanan artış sonrası harekete geçen devlet Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi olan İlk Evim İlk Arsam projesini duyurmuştu. Başvuru süreçlerini tamamlanırken TOKİ tarafından hali hazırda devam eden konut kura çekimleri dışında geçtiğimiz günlerde orta gelirli hanelere yönelik yeni konut müjdesi verildi. Vatandaşların olumlu yönde karşıladığı projeler devam ederken TOKİ’den konut satışı ile ilgili yeni açıklama yapıldı. 2+1 ve 3+1 dairelerin satışa sunulduğunu duyurdu.

TOKİ KONUT FİYATLARI NE KADAR?

Türkiye’de emlak piyasasının öncü isimlerinden ve kurulduğu günden bu yana sayısız projelere imza atan TOKİ dur durak bilmiyor. Daha önce başlattığı konut projelerinden bazı dairelerini satışa çıkardı. TOKİ’nin yayımladığı ilanda Çorum’da bulunan üç farklı projenin detaylarına yer verildi. Kura yöntemi ile hak sahibi belirlenecek olan konutların başvuru süreci devam ederken vatandaşlar konut projesi ile ilgili araştırmalar arttı.

TOKİ’den yapılan açıklamada Çorum Merkez Celilkırı 416 Adet Sosyal Konut Projesi kapsamında 6 adet 2+1 konut satışı yapılacağı bildirildi. Vatandaşın en çok merak ettiği konulardan birisi de konut fiyatları oldu. 300 Bin TL’den başlayan konutların fiyatları 378 Bin TL’ye kadar yükseliyor. Yüzde 10 peşinat ödeme yapılan kişilere ise 180 ay vade imkanından yararlanma hakkına sahip oluyor. Söz konusu ödeme planının aylık taksitlerin 1.500 TL’den başlayacağı bildirildi.

180 AY VADE İMKANI

Çorum 2. Bölge ve 3. Bölge Konut Projesi’nde ise 42 adet 2+1 konut bulunuyor. Satışı planlanan konutların fiyatları da 318 Bin TL’den başlayıp 392 Bin TL’ye kadar çıkıyor. Yüzde 10 peşinat ödenmesi halinde 180 ay vade imkanı veriliyor. Aylık taksitler söz konusu durumda 1.594 TL’den başlıyor.

Çorum Merkez 1. Bölge ve 3. Bölge Konut Projesi’nde 6 adet 3+1 konutun satışı yapılacak. 3+1 konutların fiyatları 601 bin TL ile 715 Bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Yüzde 10 peşinat ödemesi yapanlara 180 ay vade imkanı sağlanıyor. Aylık taksitler ise 3.005 TL’den başlayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TOKİ Durmak Bilmiyor, Şimdi De +1 ve 3+1 Evleri 1.500 TL Taksitle Satışa Çıkardı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin