TOKİ Sil Baştan: İndirim Sürprizi Ortalığı Karıştırdı, Vatandaşlar Hesapları Yeniden Yaptı.. Hemen Harekete Geçin!

TOKİ Sil Baştan: İndirim Sürprizi Ortalığı Karıştırdı, Vatandaşlar Hesapları Yeniden Yaptı.. Hemen Harekete Geçin!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘İlk Evim İlk Arsam’ sloganı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan TOKİ’nin etkileri hala devam ediyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi olan TOKİ ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. TOKİ projesi ile konut piyasasında yaşanan fiyat artışlarının önüne geçilmesi amaçlanırken dar gelirli vatandaşlara ucuz konut sahibi olma imkanı sağlanıyor. Bugüne kadar 7 milyon kişinin başvuruda bulunulduğu arsa ve konut projesinde ise kura çekimleri de belli oldu. Milyonlarca vatandaş açıklamaların ardından TOKİ kura çekimleri ile ilgili araştırmalar için arama motorlarına yöneldi. TOKİ kura çekimleri ne zaman, kura çekimleri tarihi ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.

Türkiye genelinde artan gayrimenkul fiyatlarını aşağı yönlü revize etmek isteyen devlet sosyal konut çalışmalarına hız verdi. Piyasada yaşanılan fiyat dalgalanmalarının önüne geçmesi amaçlanan proje kapsamında vatandaşlara ucuza konut ve arsa sahibi olma yolu açılacak. 13 Eylül 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 250 bin sosyal konut projesine ilgi yoğun olurken bugüne kadar başvuranların sayısı 7 milyonu aştı. 31 Ekim’e kadar başvurular devam ederken milyonlarca vatandaşı heyecanlandıran kuralar ile ilgili açıklama geldi.

YEDEK LİSTELER DE BELİRLENECEK

İlk Evim, İlk Arsam projesine yoğun ilgi devam ederken TOKİ Başkanı Ömer Bulut milyonlarca vatandaşın merak ettiği kura çekimleri ile ilgili sinyal verdi. TOKİ’nin kura çekimi için planlamasını açıklayan Ömer Bulut, “Sosyal konut başvuruları tamamlanır tamamlanmaz kura aşamasına geçmeyi planlıyoruz. Kasım ayının ilk haftasında bu kura çekimlerine başlamış olacağız. Proje proje yapılacak olan kura çekimleri biraz zaman alacak. Bu şekilde 250 bin konutun kimler tarafından satın alınacağını belirleyeceğiz. Bunun yanında aynı anda yedek listeleri de belirlemiş olacağız.” dedi.

KURALARDA GÜVEN SAĞLANDI

Bulut, konuşmasına şöyle devam etti: “TOKİ uzun yıllardır bu kura çekimlerini yapıyor ve bu konuda tam bir güven sağlandı. Noter huzurunda yapılan kura çekimlerine bizzat vatandaşlarımız katılabiliyor. Hatta kura çekim törenlerini canlı olarak yayınlıyoruz. İnsanların akıllarında en küçük bir şüphe bile kalmıyor. Aynı şekilde olacaktır. Geçerli başvuru yapan her bir vatandaşımız aynı oranda sosyal konut satın alma şansına sahip olacaktır.”

TAPU HARCI İNDİRİMİ MÜJDESİ

Tapu ile ilgili de bilgi veren Bulut, “Ev sahibi olmak için TOKİ’den arsa almak da mantıklı bir seçenek haline geldi. Biz bu konuda vatandaşlarımıza bazı garantiler veriyoruz. Siz arsa alın evinizi yaptırırken her türlü desteği TOKİ’den alacaksınız diyoruz. Bununla da kalmıyoruz bazı özel imtiyazların bu arsaların tahsis hakkını satın alan vatandaşlarımızca kullanılmasını da sağlıyoruz. Bu kapsamda yeni bir açıklama yapalım. TOKİ’nin sosyal konut projesi kapsamında belirlenen 1 milyon adet arsaları satın alacak her bir vatandaşımıza tapu harcı indirimi uygulanacak. Gecekondu önleme ve kentsel dönüşüm kanununun sağladığı tapu harcı indiriminden bu arsaları satın alacak vatandaşlarımız da yararlanabilecekler.” ifadelerine yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TOKİ Sil Baştan: İndirim Sürprizi Ortalığı Karıştırdı, Vatandaşlar Hesapları Yeniden Yaptı.. Hemen Harekete Geçin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin