TOKİ’de İndirim Kampanyası: Bu Şartı Yerine Getirene Yüzde 25 İndirim Var!

TOKİ'de İndirim Kampanyası: Bu Şartı Yerine Getirene Yüzde 25 İndirim Var!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘İlk Evim, İlk İşim’ sloganı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül tarihinde detaylarını açıkladığı sosyal konut projesi ile ilgili yeni bir açıklama daha geldi. Başvurular halen devam ederken Erdoğan TOKİ indirim kampanyasını duyurdu. Kura çekimi önce yüzde 25 indirimi pek çok sayıda kişiyi heyecanlandırırken hesaplama ve detayları ile ilgili pek çok kişi arama motorlarına yöneldi. Tarihleri hakkında detaylı bilgi verilirken vatandaşlara yüzde 25 indirim kampanyası ile daha da ucuza konut sahibi olmanın yolu açılmış oldu. TOKİ indirim kampanyası nedir, yüzde 25 hesaplaması nasıl yapılır, peşin ödeme indirimi ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.

Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi olan TOKİ 350 bin konutun temellerini Ekim ayında atmayı planlıyor. Erdoğan tarafından başvuru şartları ve detayları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Proje kapsamında 250 bin sosyal konut, 100 bin altyapılı konut arsası ve 10 bin sanayi sitesi yapılacak. Dar gelirliye ödeme kolaylığı sağlanan proje kapsamında vatandaşın ucuza konut sahibi olma imkanı sağlanacak. Kuraların çekilişinin Kasım ayında yapılması beklenirken erken ödeme müjdesi verildi. Erdoğan tarafından açıklanan yüzde 25 indirim kampanyası pek çok vatandaşı sevindirirken hesaplamasının nasıl yapılacağına dair araştırmalar arttı.

TOKİ Ucuz Konut İlanı Duyurusu! Bu Evler Kaçmaz... 2.199 TL taksitle 2+1 Ev Satışı

2. DÖNEM İNDİRİMLERİ BAŞLADI

TOKİ’nin peşin ödeme indirimi için 2022 yılının 2. dönem başvuruları başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından her sene düzenli olarak gerçekleştirilen ve son dönemde yılda 2 kere yapılmaya başlanan TOKİ’nin peşin ödeme indirimi kampanyası için beklenen son dakika açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile TOKİ’nin erken ödeme indirimi kampanyasının 2. döneminin başladığı ilan edilmişti. İndirim kampanyası ile konut ve işyeri alıcılarına yüzde 25 oranında, arsa alıcılarına ise yüzde 12,5 oranında erken ödeme indirimi yapılacağı ilan edildi. Peki, TOKİ erken ödeme indirimi nedir, peşin ödeme indirimi nasıl hesaplanır?

SON BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU

TOKİ tarafından satışa sunulan konut, işyeri ve arsa gibi taşınmaz satın alan kişiler için her sene düzenlenerek geleneksel hale getirilen TOKİ erken ödeme indirimi kampanyası 2022 yılında ilk olarak Mart ayında düzenlenmişti. İkinci kampanya için beklenen açıklamayı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün gerçekleştirdi.

Yapılan açıklama ile başvuru tarihi 23 Eylül 2022 olarak ilan edilirken son başvuru tarihi ise 19 Ekim 2022 olarak ilan edildi. Konu hakkında açıklama yapan Bakan Murat Kurum “Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan indirim kampanyamızı açıkladı. TOKİ’den ev veya iş yeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için % 25 peşin ödeme indirimi yapılacak. Ayrıca borcun en az %25’ini kapatmak isteyen de %25 indirim alabilecek. Hayırlı, uğurlu olsun” diyerek yüzde 25 indirim yapılacağını ilan etmişti.

TOKİ Sosyal Konut Projesi Başvuru Şartları ve Detayları Belli Oldu! TOKİ 100 Bin Konut Başvurusunu Hemen Yapın!

TOKİ YÜZDE 25 İNDİRİM HESAPLAMA

Yapılan kampanyadan yararlanan kişiler toplam borçlarını ödemeleri durumunda ödenecek olan borç rakamından yüzde 25 oranında indirimden yararlanma hakkı elde edecekler. Örneğin 100 bin TL borcu olan bir kişi bu borcun tamamını kapatması durumunda 25 bin TL indirim hakkı elde ederek 75 bin TL ödeme yapması durumunda borcunu kapatabilecek. Borcunun bir bölümünü ödeyen kişiler ise ödeme yaptıkları tutar üzerinden yüzde 25 indirim hakkı elde edecekler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TOKİ’de İndirim Kampanyası: Bu Şartı Yerine Getirene Yüzde 25 İndirim Var!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin