TOKİ’den Kura Çıkmayanlara Büyük Kıyak: Toplamda 575 Arsa Çekilişsiz Kurasız Satışta!

TOKİ'den Kura Çıkmayanlara Büyük Kıyak: Toplamda 575 Arsa Çekilişsiz Kurasız Satışta!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de konut ve çevre düzenlemesi gibi konularda kamu yararına çalışmalar yürüten TOKİ 50 ilde arsa satışı yapacağının müjdesini verdi. Arazileri genellikle kamu yararına yönelik projeler için kullanan TOKİ’nin açıklaması ile birlikte arsa satışı hakkında detaylar gündem haline gelir satış işleminin nasıl yapılacağı kafa karıştıran sorulardan birisi oldu. TOKİ tarafından satışa sunulan arsalar ile ilgili ihale duyuruları TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. İşte TOKİ’nin 50 ilde arsa satışı ile ilgili detaylar…

Türkiye’de konut sektörünü geliştirmek ve insanlara uygun fiyatlı konut sağlamak için kurulan TOKİ arsa satışı ile de vatandaşlara destek oluyor. İlk Evim İlk Evim arsam projesi ile binlerce insan arsa ve konut sahibi olurken projeden yaralanmayalar için TOKİ bir fırsat daha sağladı. 50 ilde çekilişsiz kurasız arsa satışı yapılacağının müjdesini veren TOKİ satışa çıkan arsaların ilanlarını resmi web sitesinde yayımladı. Arsa satın almak isteyen vatandaşalar TOKİ’nin açıklamaları ile yakından ilgilenirken ilan detayları ise gündem konusu oldu.

ARALARINDA BÜYÜKŞEHİRLER DE VAR

TOKİ tarafından yayımlanan ihale duyurusu ile Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Batman, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van, Yozgat ve Zonguldak’ta yer alan 575 arsanın satılacağı ilan edildi.

Arsa satışı yapmak için, öncelikle belirli bir bölgede arazi alan ve bu araziyi parselleyerek daha küçük arsalara ayıran TOKİ, daha sonra bu arsaları açık artırma veya başka yöntemlerle satışa çıkarmaktadır.

Arsa satışı için aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir illerinin de bulunduğu 50 şehirde 575 arsa 4 – 5 – 6 Nisan tarihleri arasında TOKİ İstanbul Hizmet Binası ve Ankara Çankaya Bilkent Otel’de düzenlenecek olan oturumlar ile satılacak. Arsalarla ilgilenen kişiler dilerse internet üzerinden de arsa satışı için teklif verilebilecek.

TOKİ'den Kura Çıkmayanlara Büyük Kıyak: Toplamda 575 Arsa Çekilişsiz Kurasız Satışta!

48 AY VADE İMKANI

TOKİ’den yapılan açıklamada arsaların niteliği ve ödeme planı ile ilgili açıklamalara da yer verildi. Aralarında konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı ve akaryakıt istasyon alanları gibi farklı özelliğe sahip olan arsa yer aldığı ifade edilirken hak sahiplerinin ödemeleri istedikleri takdirde peşin yapabilecekleri veya dilerse yüzde 25 peşinat ve 48 ay vadeli olarak ödeyebilecekleri bildirildi.

TOKİ’nin yayımladığı duyuruda “Alıcılar, konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat 48 ay vade ile sahip olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak. Ankara’da konut, plansız ve sosyal kültürel tesis alanları, Antalya’da konut ile ticaret alanları bulunuyor. İzmir’de satışa sunulan arsalar arasında sanayi ve depolama, sanayi, günübirlik turizm tesis konut alanları bulunuyor. İstanbul’da konut, konut dışı kentsel çalışma alanları yer alıyor” ifadelerine yer verildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TOKİ’den Kura Çıkmayanlara Büyük Kıyak: Toplamda 575 Arsa Çekilişsiz Kurasız Satışta!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin