Asgari Ücretliye 1000 TL Yardım Kesinleşti! Tarih ve Şartlar Belli Oldu, Hemen Başvurun…

Asgari Ücretliye 1000 TL Yardım Kesinleşti! Tarih ve Şartlar Belli Oldu, Hemen Başvurun...
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asgari ücretlinin bir süredir beklediği 1000 TL’lik yardımın kesinleşmesi sonrası detaylar merak ediliyor. Özel sektör çalışanlarını yakından ilgilendiren müjdeli haber son dakika olarak paylaşıldı. Yapılan açıklamada 1000 TL’lik yardımın hesaplara gönderileceği söylenirken işverenin de bu yardımdan kar edeceği ifade edildi.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’ndan sonra asgari ücretli özel sektör çalışanlarına 1000 TL’lik fatura yardımı ödemesi çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında gerçekleştirdiği açıklamada işverenin işçilere 1000 liralık fatura yardımı yaparak bunu vergiden düşüreceğini ifade etmişti.

KABİNE YOLU GÖSTERDİ

1000 TL’lik fatura yardımı kesinlik kazandı. İşverenin de kar edeceği bu ödemeler aktarılan bilgilere göre, 5 bin 500 lira maaşla istihdam edilen bir asgari ücretli buna ilaveten 1000 liralık yardım sonrası işverene maliyeti 9 bin 351 liraya çıkacak. İstisna göz önünde bulundurulduğunda gerçekleştirilecek 1000 liralık yardımın ardından maliyet 8 bin 610 liraya kadar gerileyecek. Ezcümle patronlar 1000 liralık destekte bulunduğunda maliyeti 741 lira daha düşük biçimde ele alınıyor.

Asgari Ücretliye 1000 TL Yardım Kesinleşti! Tarih ve Şartlar Belli Oldu, Hemen Başvurun...

Son dakika çıkan yasayla beraber getirileri artan işveren 741 liralık ek maliyetten kurtulmuş olacak. Bir ay içerisinde net 1000 TL’lik yakacak ve fatura yardımı önümüzdeki yılın nihayetine dek vergi ve prim yükü haricinde tutulacak.

Demirören Medya’dan Ahmet Karabıyık’ın köşesinde bahsettiği konuda 5 bin 500 lira asgari ücretle istihdam edilen bir çalışanın firmaya maliyeti 7 bin 603 lira kadar. İstisna olmadan işveren maliyeti 9 bin 351 lira , istisna sonrasında ise işverene maliyeti 8610 liraya geriliyor. İstisnanın devreye girmesinin ardından işverene getiri olarak 741 lira maliyet azalması oluyor.

1000 TL FATURA DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Fatura yardımı ya da yakacak için ödenecek 1000 TL tutarındaki yardım adına e-Devlet veya farklı bir başvuru platformu bulunmuyor. Söz konusu ödemeler çalışılan kurumun yönetimi tarafından yapılıyor. Bu sebeple doğalgaz ve yakacak yardımından yararlanmayı arzu eden vatandaşların çalıştıkları şirkete müracaat etmeleri gerekiyor. Tediyeler işveren firmanın isteği doğrultusunda olduğu için başvurunun şirketlere bildirim yaparak halledilmesi şart.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Asgari Ücretliye 1000 TL Yardım Kesinleşti! Tarih ve Şartlar Belli Oldu, Hemen Başvurun…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin