Ev Hanımı, İşsiz ve Öğrencilere 1900 TL Verilecek! Başvurular Açıldı, Acele Edin

Ev Hanımı, İşsiz ve Öğrencilere 1900 TL Verilecek! Başvurular Açıldı, Acele Edin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gıdadan otomotive, enerjiden gayrimenkule kadar yaşanan fiyat artışlar vatandaşı dar boğaza soktu. Barınma, gıda ve elektrik doğal gaz gibi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken vatandaşlar yaşanan fiyat yükselişlerinin altında kaldı. Pek çok sektörde yaşanan zamlar sonrası devlet de elini taşın altına koydu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vatandaşa yardımcı olmak için desteklerini artırmaya devam ederken bir müjde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Konu ile ilgili açıklama yapan Erdoğan yardıma muhtaç olan ailelere yardım ödemesi yapılacağını duyurdu.

Dün toplanan kabinenin gündeminde yaşanan fiyat artışları vardı. Özellikle gıda ve enerji sektöründe yaşanan fiyat artışları vatandaşı dar boğaza sokarken temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak hale geldiler. Hayat pahalılığından yakınanlar için destek açıklamaları peş peşe geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünkü kabine toplantısının ardından milyonlarca vatandaşın yüzünü güldürecek açıklama yaptı. Erdoğan yardıma muhtaç olan ailelere destek ödemesi yapılacağının müjdesini verdi.

Erdoğan’ın destek paketi açıklamalarının ardından vatandaşlar araştırma içerisine girdi. Destek miktarı ve başvuru şartları gündem konusu oldu. 2.8 milyon haneye yapılması planlanan aile destek ödemelerinin miktarına ilişkin Erdoğan yardıma muhtaç olan ailelere 1900 TL’ye kadar ödeme yapılacağını bildirdi.

Erdoğan açıklamasının devamında 3 milyon haneye bu ay içerisinde 3,8 milyar lira nakdi kaynak aktarımı yapılacağını kasım ve aralık aylarındaki tutarı 20,5 milyar liraya ulaşan sosyal destek ödemelerinin gelecek yılda artacağını söyledi. Kasım ayı içerisinde milyonlarca vatandaşın genel sağlık sigortası ödemelerinin yapıldığını duyurdu. Ayrıca doğal gaz tüketim desteği için Kasım ayında 386 milyon ödeme yaptıklarını sözlerine ekledi.

Ev Hanımı, İşsiz ve Öğrencilere 1900 TL Verilecek! Başvurular Açıldı, Acele Edin

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1900 TL destek ödemesine dair yaptığı açıklamalar sonrası vatandaşlar konu ile ilgili araştırmalara başladı.

 • T.C. vatandaşı olması,
 • Mavi Kart sahibi olmaması,
 • Yerleşim adresinin Türkiye olması,
 • 18 yaşından büyük olması,
 • Aile memur, noter veya muhtar olarak çalışan kişilerin olmaması,
 • Yurt dışında çalışan, yurtdışı borçlanan veya özel sandıklar kapsamında olan da kişilerin olmaması,

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Ailede destek programına başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) üzerinden veya online olarak e-devlet platformu üzerinden yapılacak. e-devlet başvurusu için;

 • e-devlet aile destek programı sayfasına gidin.
 • Yeni Başvuru butonuna basın.
 • Aydınlat ve İzin Metni şartlarını kabul edin ve Başvur butonuna basın.
 • Sizden istenilen bilgileri girerek son sayfada Başvur sekmesine tıklayın.
 • Böylelikle aile destek programına başvurunuz yapılmış olacaktır.

Eğer e-devlet platformu üzerinden başvuru yapmak istemiyorsanız ikamet ettiğiniz bölgedeki SYDV’lere giderek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ev Hanımı, İşsiz ve Öğrencilere 1900 TL Verilecek! Başvurular Açıldı, Acele Edin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin