Gürkan Canol Kimdir? Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Adayı

Gürkan Canol Kimdir
Gürkan Canol Kimdir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gürkan Canol Kimdir? Küçükçekmece İlçe Başkanlığına Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurusunu yapan Gürkan Canol, Küçükçekmece’ye talip oldu.

Adaylık için resmi müracaat evraklarını Küçükçekmece İlçe Başkanı Turgay Özcan’a teslim eden Canol, Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı olduğunu resmileştirdi.

kucukcekmeceden.com – Göktuğ EFİL

Gürkan Canol Kimdir? Nereli

Gürkan Canol Kimdir

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Küçükçekmece Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Gürkan Canol, 1958 yılında Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde doğmuştur.

Gürkan Canol Kimdir? Eğitim

İlk ve ortaokulu Sakarya ili Kaynarca İlçesinde, liseyi Adapazarı Ticaret Lisesi’nde okudu. Yüksek Okula 1975 yılında İstanbul Siyasal Bilimler Fakültesi’nde başladı. 1979 yılında aynı fakültenin Kamu Yönetimi bölümünden iyi derecede mezun oldu.

Gürkan Canol Kimdir? Ne İş Yapar

1997 yılında Yeminli Mali Müşavirlik sınavını kazanarak Yeminli Mali Müşavir oldu. Gürkan Canol Yeminli Mali Müşavirlik Limited Şirketinin sahibi ve Canol Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Anonim Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak Ulusal ve Uluslararası firmalara Yeminli Mali Müşavirlik,Tasdik,Denetim ve Danışmanlık hizmeti vermektedir. İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası üyesi olan Gürkan CANOL Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Kurumu tarafından verilen Bağımsız Denetçi unvanına
sahiptir.

Hangi Görevlerde Bulundu

1978-12 Eylül 1980 yılları arasında CHP Sakarya Merkez İlçe Gençlik
Kolları Sekreterliği görevinde bulundu. 05.12.2000 tarihinde CHP
Kaynarca İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. 2007 yılına kadar İlçe
Başkanlığı yapan Gürkan CANOL üç dönem CHP Sakarya Kurultay Delegeliği
yapmıştır.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimlerinde CHP
Sakarya ikinci sıra milletvekili adayı oldu. Söz konusu seçimlerde
Sakarya’da 45.700 olan CHP oyları 88.700’e ulaştı. CHP 34 yıl aradan
sonra Sakarya’dan bir milletvekili çıkarmayı başardı.

İstanbul Küçükçekmece ilçesinde ikamet eden Gürkan CANOL 2004 yerel seçimlerinde CHP Küçükçekmece İl Genel Meclis 3. sıra adayı olmuştur. 11 Mart 2012 tarihinde yapılan Küçükçekmece İlçe Kongresinde İlçe Kongresinde İlçe Yönetim Kurulu Üyesi seçilen CANOL CHP Küçükçekmece İlçesi Sivil toplum kuruluşlarından sorumlu başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

“Cevdet Ateş Kimdir? Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Adayı” Adlı Biyografiyi Okuyun

Gürkan CANOL Türkiye Sakatlar Derneği İstanbul Şubesi üyesidir. 1991 yılında Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkez Saymanlığı, Genel Sekreterliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Aynı dönemde Ortopedik Özürlüler Federasyonu Genel Sekreterliği görevini üstlendi.

Halen Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkanı olan Gürkan CANOL aynı zamanda Türkiye Sakatlar Konfederasyonuna bağlı en büyük federasyon olan Türkiye Ortopedik Özürlüler Federasyonu Genel Başkan Vekili olarak bu alandaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Yeminli Mali Müşavir Gürkan CANOL‘ un bir çok gazete ve dergide Vergi Mevzuatı ve Engelliler ile ilgili konularda yayımlanmış makaleleri bulunmakta olup, halen CHP Engelliler Üst Kurul Üyesi olarak görev yapmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gürkan Canol Kimdir? Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Adayı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin