İlk İhracat TIR’ı Küçükçekmece’den Yola Çıktı

İlk İhracat TIR'ı Küçükçekmece'den Yola Çıktı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hayata geçirdiği “Okul Sanayi İş Birliği Modeli” kapsamında ilk ihracat tırı uğurlama töreni gerçekleştirildi. Törene; Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Gözüdok katılım gösterdi

İlk İhracat TIR'ı Küçükçekmece'den Yola Çıktı

“İnovasyona ve Girişimcilik Kültürüne Özen Gösteriyoruz”

Küçükçekmece Dr. Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen uğurlama törenin konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir ülkenin kalkınması için çok kritik öneme sahip iki kriter olduğunu belirterek, “Beşeri sermaye kapasitesi bir de üretim kapasitesi. Eğer siz beşeri sermayenizin niteliğini artıramazsanız ve onu üretimle eşleştiremezseniz şu çok ateşli rekabetin olduğu dünyada diğer ülkelerle rekabet edebilmeniz mümkün değil. İşte bizler Millî Eğitim Bakanlığı olarak bir taraftan geleceğimizi inşa edecek olan gençlerimizi, beşeri sermayemizi yetiştirip onun niteliğini arttırırken diğer taraftan onları üretimle, inovasyonla, girişimcilik kültürüyle yetiştirmeye büyük özen gösteriyoruz. İşte bu alanda en kritik eğitim türlerinden bir tanesi mesleki eğitim.” dedi.

İlk İhracat TIR'ı Küçükçekmece'den Yola Çıktı

Vali Yerlikaya’dan Kutlama

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Küçükçekmece Dr. Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törenin ardından başarılı projelere imza atan öğrencileri kutlayarak, sosyal medya hesaplarından şu paylaşımı yaptı:

İlk İhracat TIR'ı Küçükçekmece'den Yola Çıktı

Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer’in teşrifleriyle ‘Okul Sanayi İş Birliği Modeli Kapsamında İlk İhracat Tırını Uğurlama Töreni’ndeydik.

Ürettikleri kağıt havluyu ihraç eden Dr. Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi kutluyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İlk İhracat TIR’ı Küçükçekmece’den Yola Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin