Küçükçekmece’de Eğitim Veren İZÜ, Fiyatları 2 Katına Çıkardı: Öğrenciler İsyan Etti

Küçükçekmece'de Eğitim Veren İZU, Fiyatları 2 Katına Çıkardı: Öğrenciler İsyan Etti
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükçekmece’de eğitim faaliyetlerine devam eden İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenim Ücretleri Listesini öğrencilerle paylaştı. Yeni listeye göre İZÜ, fiyatlarını 2 katına kadar çıkardı. Twitter’dan zamlara tepki gösteren öğrenciler, “%93 zam mı olur, resmen ticarethaneü” gibi yorumlar yaptı.

Küçükçekmece'de Eğitim Veren İZU, Fiyatları 2 Katına Çıkardı: Öğrenciler İsyan Etti

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi önümüzdeki yıl belirlediği öğrenim ücretleriyle öğrencileri çileden çıkardı. 18 bin TL’ye okuyan bir öğrenci, yeni listeye göre 31 bin TL vermek zorunda kalacak. Gelen bu zamların ardından öğrenciler, Twitter hesabından İZÜ’nün fiyat politikasına tepki verdi. “#zammigericekizu” etiket çalışması başlatıldı.

Küçükçekmece'de Eğitim Veren İZÜ, Fiyatları 2 Katına Çıkardı: Öğrenciler İsyan Etti

Kucukcekmeceden.com’a konuşan İZÜ’li bir öğrenci ise, “Neredeyse %75 zam yaptılar. Diğer üniversitelerin fiyat politikası gayet makul. Bu sebeple bayağı bir zorumuza gitti. En fazla 2-3 bin TL oynar dedik ama enflasyon rakamlarını öne sürerek en üst seviyede acımasızca zam yapıldı. Oysa üniversiteye giriş yaparken bize gayet makul fiyatlarımız var, kimseyi zora sokmayız demişlerdi.” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küçükçekmece’de Eğitim Veren İZÜ, Fiyatları 2 Katına Çıkardı: Öğrenciler İsyan Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin