Küçükçekmece üniversiteler | Küçükçekmece’de hangi üniversiteler var?

Küçükçekmece üniversiteler
Küçükçekmece üniversiteler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükçekmece üniversiteler bakımından İstanbul’un en zengin ilçeleri arasında yer almaktadır. Bünyesinde özel ve devlet olmak üzere çok sayıda üniversite barındırmaktadır. Özellikle Türkiye’nin en büyük eğitim kurumlarından olan ve Sefaköy’de bulunan Aydın Üniversitesi Küçükçekmece sınırları içerisindedir. Ancak çok sayıda farklı üniversite de mevcuttur

Küçükçekmece üniversiteler

Türkiye’nin en kalabalık üniversitelerinden birisi olan Aydın Üniversitesini barındıran Küçükçekmece, farklı üniversitelere de ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle üniversiteler, Sefaköy ve Halkalı’da yer almaktadır. Bu sebeple her gün binlerce öğrenci Küçükçekmece sınırları içerisine girmektedir. Bilhassa tercih dönemlerinde çokça araştırılan Aydın ve Arel Üniversiteleri Küçükçekmece’de bulunmaktadır.

Küçükçekmece eczaneleri | Halkalı, Sefaköy, Kanarya mahallesi eczaneleri!

İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi, Küçükçekmece Beşyol Mahallesi’nde yer almaktadır. Sadece Küçükçekmece ve İstanbul’un değil Türkiye’nin de en kalabalık üniversiteleri arasında bulunmaktadır. 50 bin civarında öğrencisi olduğu bilinmektedir. Öğrenciler buraya genellikle metrobüsü kullanarak gelmektedir. Metrobüs harici bazı minibüs hatları da Aydın Üniversitesi civarından geçmektedir. Ancak e-5’e olan yakınlığı nedeniyle ilk tercih metrobüstür.

Beşyol, İnönü Cd. No:38, 34295 Küçükçekmece/İstanbul

444 1 428

İstanbul Arel Üniversitesi

Arel Üniversitesi Sefaköy Kampüsü hemen herkesin görebileceği bir yerde konumlanmaktadır. Sefaköy metrobüs durağıyla yürüme mesafesi 1 dakikadır. Ayrıca minibüs hatları da üniversitenin önünde son durağını oluşturmaktadır. Yakın bir süe içerisinde de metronun geleceği bilinmektedir.    

Kemalpaşa, No:, Halkalı Cd No:101, 34295 Küçükçekmece/İstanbul

0850 850 2735

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı meydanda konumlanmaktadır. Devasa bir alan içerisinde 2010 tarihinde İlim Yayma Vakfı tarafından kurulmuştur. Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Kampüsü, Türkiye’nin en büyük yeşil alanlarından birisine sahiptir. Ayrıca bu kampüsün içerisinde tarihi binaların da olduğu biilnmektedir. Halkalı bölgesine yoğun bir etkileşim kazandırmaktadır.

Marmara Üniversitesi Halkalı Sosyal Bilimler Kampüsü

Küçükçekmece’de bulunan bir diğer üniversite de Marmara Üniversitesi Halkalı Sosyal Bilimler Kampüsü’dür. Ana kampüsü karşıda olan Marmara Üniversitesi’nin Halkalı bölgesinde devasa büyüklükte bir arazisi de olduğu bilinmektedir.

İstasyon, Şht. Erdinç Duran Cd. No:39, 34303 Küçükçekmece/İstanbul

İstanbul Kültür Üniversitesi Basın Ekspres yerleşkesi

Kültür Üniversitesi esasında Yenibosna ve Şirinevler’de bulunan kampüsleriyle özdeşleşmektedir. Ancak geçtiğimiz yıllarda hizmete alınan İstanbul Kültür Üniversitesi Basın Ekspres yerleşkesi ile modern bir binaya geçilmiştir. Birçok bölüm bu yerleşkeye taşınırken konum olarak Halkalı Merkez mahallesi olarak gözlemlenmektedir.

Halkalı Merkez, Basın Ekspres Cd., 34303 Küçükçekmece/İstanbul

 (0212) 498 41 41

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küçükçekmece üniversiteler | Küçükçekmece’de hangi üniversiteler var?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin