İş Bankası’ndan Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Konut Kredisi Kampanyası: Şimdi Al, Eylül 2023’te Öde

İş Bankası'ndan Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Konut Kredisi Kampanyası: Şimdi Al, Eylül 2023'te Öde
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerden sonra evini yenilemek veya sıfır bir binaya geçmek isteyenler bankaların konut kredisi kampanyalarını takip ediyor. Bu çerçevede İş Bankası ev sahibi olmak isteyenlere özel 1 yıl ertelemeli konut kredisi kampanyasını duyurdu. Şaka değil, şimdi konut kredisi başvurusu yapanlar ödemeye Eylül 20232’te başlayacak.

İş Bankası 1 milyon TL limitli konut kredisi kampanyasını resmen duyurdu. Konut kredisi bulmakta güçlük çeken vatandaşların iştahını kabartan İş Bankası 1 milyon TL konut kredisi kampanyasında ödemeler ise 1 yıl ertelemeli bir şekilde gerçekleştirilecek.

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 6 Şubat depremlerinden sonra İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Sakarya’da da ciddi riskler oluştu. Evinde tedirginlik yaşayanlar bina güçlendirmesi veya sıfır bir daireye geçmeye başladı. Bunun için de konut kredisi gerekiyor. Özel bankalar ile birlikte kamu bankaları da elini taşın altına koydu. Bu çerçevede İş Bankası da 6 ay ertelemeli konut kredisi kampanyasının müjdesini verdi.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ülkemizin en kökü özel bankaları içerisinde bulunan İş Bankası müşterilerine tam 6 ay ertelemeli ev kredisi paketini resmen hayata geçirdi. Bankanın başvurulara açtığı konut kredisi paketinde arzu eden müşterilere ilk taksit tediyesini 6 aya kadar erteleme fırsatı sunuldu. Dolayısıyla evini Mart ayında alarak hemen oturmaya başlayan ilk taksit ödemesini Eylül ayına kadar öteleyebilecekler. Ertelemeli konut kredisi paketinde gerçekleştirilen ötelemeler ev satın alma ve taşınma masraflarının yapıldığı dönemde büyük rahatlama sağlaması nedeni ile tercih ediliyor.

İş Bankası'ndan Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Konut Kredisi Kampanyası: Şimdi Al, Eylül 2023'te Öde

Tasnifi gerçekleştiren kredi paketinden faydalanarak 6 ay ötelemeli 250 bin TL konut kredisi kullanacak kişiler yüzde 1,98 faiz oranı ile borç para çekebilecekler. Fakat ilk taksit tediyesinde bir miktar toplu para ödemesi istenecek. Ertelemeli konut kredisi paketlerinde taksit hesaplama ve kredi başvuru işlemleri İş Bankası şubeleri üzerinden kabul edilecek.

İŞ BANKASI EV KREDİSİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR, KREDİ NASIL ÇEKİLİR?

İş Bankası ev kredisi paketinden başvuru işlemleri hakkında yapılan açıklamada “Konut kredisi başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra kredi notunuz hesaplanır ve ön onay süreci başlamış olur. Ön onay aldığınız takdirde ekspertiz süreci devreye girer ve bu aşamada satın almak istediğiniz konutun krediye uygunluk durumu kontrol edilir. Tüm bu aşamaların olumlu sonuçlanması halinde konut kredisi başvurunuz genellikle 3-10 gün arasında neticelenir. Kredi onay süreçleri müşterinin kredi puanı veya satın almak istenen konutun durumuna göre değişiklik gösterebilir.” ifadeleri kullanıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İş Bankası’ndan Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Konut Kredisi Kampanyası: Şimdi Al, Eylül 2023’te Öde

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin