İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak? İstanbul Hava Durumu

İstanbul'a Kar Ne Zaman Yağacak
İstanbul'a Kar Ne Zaman Yağacak

İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak? Yağmur yağışının artarak devam etmesi ve hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte İstanbul’a kar ne zaman yağacak? sorusu da vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki İstanbul’a ne zaman kar yağacak?

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, son değerlendirmelere göre, Marmara Bölgesi’nde, yarından itibaren batı kesimlerinden başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girerek hava sıcaklıklarının artması bekleniyor.

Bölgede 29 Kasım Perşembe gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk hava ile sıcaklıkların hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

kucukcekmeceden.comGöktuğ EFİL

İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak? Karla Karışık Yağmur

Haftanın ilk yarısında yağmur ve sağanak şeklinde meydana gelecek yağışların hafta sonuna doğru yüksek kesimlerden başlayarak karla karışık yağmur ve kar şekline dönmesi bekleniyor. Yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayımlayacağı günlük tahmin raporları ve uyarıların takip edilmesi istendi.

“Ulusoy Konkordato İlan Etti | Ünlü Otobüs Firması İflas Anlaşması” Adlı Haberi Okuyun

İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak? İstanbul’a Yakın 3 İl’de Kar Yağışı

Meteoroloji’den son dakika uyarısı geldi. Açıklamada Edirne Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, akşam saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetlenmesi ve ani sıcaklık düşüşüyle birlikte Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın iç kesimlerinde beklenen karla karışık yağmur ve karın, cuma sabah saatlerine kadar aralıklarla etkili olacağı öngörülüyor.

Yorum Yap