Ulusoy Konkordato İlan Etti | Ünlü Otobüs Firması İflas Anlaşması

Ulusoy Konkordato İlan Etti
Ulusoy Konkordato İlan Etti
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulusoy Konkordato İlan Etti. Türkiye’nin en köklü ulaşım firmalarından Ulusoy Seyahat‘in marka haklarını alan Ulusoy Ulaşım da konkordato ilan etti.

1930’ların sonunda kurulan Ulusoy Seyehat, geçen sene iflasını vermişti. İflastan bir yıl önce yani 2016 yılında markanın kullanım hakkı Emre Baştuğ’a devredildi.

Ulusoy’un logosu ve marka kullanım hakkı Ulusoy Ulaşım Petrol’e devredildi. Böylece asıl Ulusoy iflas etmiş olmasına rağmen üzerinde markanın logosu olan otobüsler yolculuğuna devam etmiş oldu.

kucukcekmeceden.comGöktuğ EFİL

Ulusoy Konkordato İlan Etti: Davalık

Ulusoy Ailesi’nin bazı üyeleri marka devrine itiraz ederek konuyu yargıya taşımıştı. 23 Kasım tarihinde ise Ulusoy Ulaşım Petrol San. Tic. A.Ş. konkordato ilan etti. Şirketin başvurusunu değerlendiren mahkeme 3 ay geçici mühlet kararı verdi. Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden çıkarılan karara göre şirkete Evren Kılıçoğlu, Yasin Doğan, Sabit Selman Tünal konkordato komiseri olarak atandı.

“Küçükçekmece’de Çarşaflı Soyguncuya Telefonla Direniş” Adlı Haberi Okuyun

Ulusoy Konkordato İlan Etti: En İyi Markalardan Biri

Ulusoy Konkordato İlan Etti

Türkiye’de 1930 yılından beri faaliyet gösteren Ulusoy seyahat, otobüs firmaları içerisinde bugüne kadar uygulamış olduğu politikalar sayesinde parmakla gösterildi. Yıllardır yolculara ekstra ehemmiyet gösteren firma, bu yıl konkordato ilan etti. Neredeyse Türkiye’nin tüm illerine giden bir otobüs firması daha iflas anlaşması yapmış oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ulusoy Konkordato İlan Etti | Ünlü Otobüs Firması İflas Anlaşması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin