Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde Acil Servisinin Durumu Acillik

Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde Acil
Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde Acil
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde Acil Servisinin Durumu Acillik. İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde özellikle gece saatlerinde acillerde meydana gelen kalabalık doktorları ve Hastane’de çalışan sağlık personellerini isyan ettirdi.

kucukcekmeceden.com – Göktuğ EFİL

Günümüzün İstanbulu’nda hastanelerin acilleri yetersiz kalıyor. Özellikle o hastane yaklaşık 800 bine yakın kişinin yaşadığı Küçükçekmece gibi bir yerdeyse.. Kesinlikle en az 1 saat sıra bekliyorsunuz. Kötü bir atmosfer, kalabalık, inleyen, canı yanan hastalar. Böyle bir ortam oluşabiliyor.

Bizi INSTAGRAM üzerinden takip edin ! 

Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde Acil Servisinin Durumu Acillik: Bir Günde Binlerce Hasta

Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde Acil

Küçükçekmece gibi nüfusun yoğun olduğu bir ilçede Devlet Hastaneleri’nin sayısı yetersiz kalıyor. Haliyle bu durum acillere de yansıyor. Gece-gündüz durumda bir farklılık olmuyor fakat geceleri bir nebze daha hasta sayısında artış olabiliyor. Doktorlar bu yoğunluktan şikayetçi. Üstüne üstlük ülkeye giriş yapan Suriyeliler de acillere sıkça başvuran hastalar arasında. Böylelikle bir günde doktorların acillerde kontrol ettiği hasta sayısı binleri buluyor
hatta geçiyor.

“Küçükçekmece’deki Özel Hastaneler” Adlı Yazıyı Okuyun

Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde Acil Servisinin Durumu Acillik: Hoşgeldiniz Diyecek Hal Kalmadı

Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde Acil

Yoğunluk ve kısa muayene süreleri nedeniyle hekimlerin artık “hoşgeldiniz, buyurun” deme lüksleri bile yok. Artık bu tavrın yerini ‘niye geldin ya buraya’ diyen doktor modelleri almış gibi gözüküyor. Ve o doktora 2-3 dakika içerisinde şikayetlerinizi hızlıca anlatacaksınız. Muayenenizi olacaksınız. Tetkik istenecek, tetkik yaptıracaksınız.  1-2 saatte de tetkikler çıktı, geldiniz. Bu koşullar altında tekrardan 1-2 dakika içerisinde tanı konulacak ve sorunlar çözülecek. Bazen tanı koyma zamanı gecikebiliyor. Çok önemli hastalıklar bile atlanabiliyor.

” Küçükçekmece’de 9 Aylık Hamile Kadın Kendini Astı ” Adlı Haberi Okuyun

Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde Acil Servisinin Durumu Acillik: Randevu Alamayan Acile

Randevu sistemi son yıllarda bozulmaya başlamış durumda. Vatandaşlar randevu alamıyor. Yahut başı ağrıyan hastaya 1-2 hatta 3 hafta sonraya randevu verilebiliyor. Hal böyle olunca insanlar acillere gelmeyi tercih ediyor.

“Küçükçekmece’de Hatalı Tedavi 5 Yaşındaki Efe’yi Felç Bıraktı!” Adlı Haberi Okuyun

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde Acil Servisinin Durumu Acillik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin