Küçükçekmece’de Hatalı Tedavi 5 Yaşındaki Efe’yi Felç Bıraktı!

Küçükçekmece'de Hatalı Tedavi
Küçükçekmece'de Hatalı Tedavi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde skandal bir
olay yaşandı. İddiaya göre Küçükçekmece’de Hatalı Tedavi 5 Yaşındaki Efe’yi Felç Bıraktı. İşte bu kadarı da olmaz dedirten, kan donduran o iddialar…

İstanbul’da yaşayan Zuhal ve Faruk Kaya çiftinin ikiz çocuklarından 5 yaşındaki Efe Kaya,
3 Şubat 2017 tarihinde kusma ve karın ağrısı şikayeti üzerine Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. K.S.S Araşt. Hastanesi’nde asistan doktor tarafından boğazında enfeksiyon ve bağırsaklarında mikrop olduğu söylenerek sadece ağrı kesici iğne yapılan küçük çocuk, iddiaya göre hiçbir tetkik yapılmadan evine gönderildi. Eve geldikten yaklaşık 2 saat sonra fenalaşan ve vücudu kilitlenerek hareketsiz kalan küçük Efe, ailesi tarafından tekrar aynı hastaneye götürüldü. Hastanede 2 gün yoğun bakımda tutulan küçük çocuğa apandisit tanısı konuldu.

kucukcekmeceden.com – Göktuğ EFİL

Küçükçekmece’de Hatalı Tedavi 5 Yaşındaki Efe’yi Felç Bıraktı! Soruşturma İzni

Küçükçekmece'de Hatalı Tedavi

İvedilikle ameliyata alınan Efe Kaya, yoğun bakım ünitesindeki tedavisinin sonrasında yatağa mahkum oldu. Aile, avukatları aracılığıyla İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikayette bulunarak, ilgili hastane, hekimler ve görevliler hakkında soruşturma başlatılmasını istedi. Asistan doktor H.K.A.’nın yapmış olduğu ilk muayenede yapılan işlemleri kayıt altına almadığı ve tetkik istemediği, bu nedenle kusurlu olduğu belirtilerek soruşturma izni verildi.

“Küçükçekmece’deki Özel Hastaneler” Adlı İçerik İçin Tıklayın

Küçükçekmece’de Hatalı Tedavi 5 Yaşındaki Efe’yi Felç Bıraktı! Tazminat Davası Açıldı

Küçükçekmece'de Hatalı Tedavi

Çocuklarına 3 gün geç teşhis konulduğunu savunan aile; doktor hatası, yanlış teşhis ve hatalı tedavi uygulandığı gerekçesiyle Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 bin lirası maddi, 270 bin lirası manevi olmak üzere toplam 275 bin liralık tazminat davası açtı.

Küçükçekmece’de Hatalı Tedavi 5 Yaşındaki Efe’yi Felç Bıraktı! Tedavi Uzaktan Yönetildi İddiası

Avukat Ozan Özden tarafından İstanbul İdare Mahkemesi’ne sunulan dilekçede, ameliyattan yaklaşık 24 gün sonra küçük çocuğun dedesinin hastane başhekimi ile görüştüğü kaydedilerek “Başhekim aslında hastanede yeterli doktor olmadığını ve müvekkil Efe Kaya’nın tedavi sürecini hastane dışındaki başka bir doktora danışarak uzaktan yönetildiğini müvekkilimizin dedesine adeta itiraf etmiştir” denildi.

“Küçükçekmece’de Kediye Tekmeli Saldırı: Kedinin Durumu Kritik Adlı” Haberi Okuyun

Kaynak: Sözcü Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küçükçekmece’de Hatalı Tedavi 5 Yaşındaki Efe’yi Felç Bıraktı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin