Küçükçekmece’de Tren Gözüktü: Test Sürüşleri Başladı

Küçükçekmece'de Tren Gözüktü
Küçükçekmece'de Tren Gözüktü

Küçükçekmece’de Tren Gözüktü. Gebze Halkalı banliyö hattında 2013 yılında Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren projesi nedeniyle, raylar sökülmüştü. 29 Ekim’de açılması planlanan banliyö hattında trenler test sürüşlerine başladı. Bir tren test sürüşü sırasında Küçükçekmece’den geçince halk heyecanlandı. Gebze Halkalı Banliyö Hattı Ne Zaman Açılacak? Gebze Halkalı tren hattı durakları nasıl olacak?

kucukcekmeceden.com – Göktuğ EFİL

Küçükçekmece’de Tren Gözüktü: Neden Kapatılmıştı?

2013 yılında Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren projesi nedeniyle, raylar sökülmüştü. Sadık bir yolcuya sahip olan bu banliyö hattı, açılmaya ramak kala herkesi heyecanlandırmayı da başardı.

Küçükçekmece’de Tren Gözüktü: İşte O Görüntüler

2013 yılından bugüne kadar faal olmayan Halkalı-Sirkeci banliyö hattında bugün bir ilk yaşandı. Test sürüşü aşamaları hızla devam ederken, bugün itibariyle Küçükçekmece’de tren gözüktü. Treni gören bazı vatandaşlar oldukça sevinirken bazıları ise cep telefonlarına sarılarak bu anı ölümsüzleştirdi. İstasyona yakın bir yerde bulunan Küçükçekmece meydanının, trenin gelmesiyle çok daha canlanacağı ve faal hale geleceği tüm vatandaşlar arasında bugünün konusu oldu.

“Küçükçekmece İçin Vahim Deprem Tablosu: Tsunami Olabilir” Adlı Haberi Okuyun

Küçükçekmece’de Tren Gözüktü: Güzergahı Nasıl Olacak?

Gebze halkalı banliyö hattı durakları nasıl olacak? Tren kullanan birçok yolcunun merak ettiği soru bu. 77 kilometrelik güzergahta hiçbir aktarma olmadan 105 dakikada kat edilen bu hattın durakları ise sırasıyla şöyle; Halkalı, Mustafakemal, Küçükçekmece, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci, İstanbul Boğazı, Üsküdar, İbrahimağa, Söğütlüçeşme, Feneryolu, Göztepe, Erenköy, Suadiye, Bostancı, Küçükyalı, İdealtepe, Süreyya Plajı, Maltepe, Cevizli, Atalar, Başak, Kartal, Yunus, Pendik, Kaynarca, Tersane, Güzelyalı, Aydıntepe, İçmeler, Tuzla, Çayırova, Fatih, Osmangazi ve Gebze.

“Küçükçekmece Belediyesi Açıkladı: Halkalı Gebze Tren Seferleri Yakında Başlayacak” Adlı Haberi Okuyun

Yorum Yap