MHP Milletvekili Erdem’den TBMM’ye Küçükçekmece önergesi: “Zahide Önay ismi tekrar verilene kadar çalışmalarımız sürecek”

arzu erdem
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, geçtiğimiz yıl Küçükçekmece Belediyesi tarafından ismi Zahide Önay Semt Konağı’ndan Kadın Eşitlik Merkezi’ne çevrilen Semt Konağı için TBMM’ye önerge verdi. Yeniden Zahide Önay’ın isminin Semt Konağına verilmesini talep eden Erdem, “Çalışmalarımız sonuna kadar sürecek” dedi

Gezi Parkı olayları esnasında Vatan Caddesi’nde basın açıklaması yapmak isteyen gruba tepki gösteren “Zahide Nine” lakaplı Zahide Özay’ın ismi, 2018 yılında inşa edilen Küçükçekmece’deki Semt Konağına verilmişti. Ancak Küçükçekmece Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Partisine geçmesinin ardından Konağın ismi “Kadın Eşitlik Merkezi” olarak değiştirilmişti. Yaşanan isim değişikliğinin ardından tepkiler de gecikmemiş birçok siyasi isimden Küçükçekmece Belediyesi’nin kararına kınama mesajları gelmişti. Bugün ise MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, resmen TBMM’ye önerge vererek Semt Konağı’nın isminin Zahide Önay olarak yeniden belirlenmesi konusundaki taleplerini iletti.

Konuyla ilgili olarak Arzu Erdem,” Küçükçekmece’de 2018 yılında yapılan semt konağına verilen Zahide Özay isminin Belediye tarafından değiştirilmesi sebebiyle önergelerimizi verdik. Gerçek bir vatan, millet ve bayrak sevdalısı olan Zahide Özay isminin semt konağına tekrar verilmesi için çalışmalarımız sürecektir.” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MHP Milletvekili Erdem’den TBMM’ye Küçükçekmece önergesi: “Zahide Önay ismi tekrar verilene kadar çalışmalarımız sürecek”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin