Murat Zorluoğlu kimdir? Murat Zorluoğlu Hayatı ve Özgeçmişi

Murat Zorluoğlu kimdir
Murat Zorluoğlu kimdir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Murat Zorluoğlu Kimdir? Murat Zorluoğlu Hayatı ve Özgeçmişi. Ak Parti’nin başkan adayları il bazında açıklanmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 40 ilin belediye başkan adaylarını açıklamıştı. Bu haftaki Ak Parti Grup Toplantısında 20 ilin daha belediye başkan adaylarını açıklayacak. 20 kişilik listeye göre Ankara ve İzmir’in Belediye Başkan Adaylarının açıklanması beklenirken İstanbul’un açıklanması beklenmiyor. Açıklanması beklenen bir diğer il ise Trabzon. Peki Ak Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kim? Ak Parti Trabzon Belediye Başkanı Kim Oldu? Murat Zorluoğlu hangi partiden aday olacak? Murat Zorluoğlu nereli. Hepsi Murat Zorluoğlu biyografisinde.

kucukcekmeceden.comGöktuğ EFİL

Murat Zorluoğlu Kimdir? Nereli, Ne İş Yapıyor

1971 yılında Ankara/Haymana’da doğdu. İlkokulu memleketi olan Trabzon- Çaykara-Kumlu
Köyü İlkokulunda, ortaokulu Trabzon İmam Hatip Lisesinde, liseyi İstanbul- Hayrullah Kefoğlu Lisesinde, yüksek öğrenimini ise 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler
Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Mülki idare amirliği mesleğine 1994 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başladı. Kaymakam adaylığına müteakip 1997–1999 yıllarında Mersin Gülnar Kaymakamlığı; 1999–2003 yıllarında Bingöl Genç Kaymakamlığı; 2003-2008 yıllarında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü ve 2008-2012 yıllarında ise aynı yerde sırasıyla Dış İlişkiler ve Projeler Daire Başkanlığı, İnceleme ve Soruşturma Daire Başkanlığı ve Mevzuat ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Murat Zorluoğlu Kimdir? Hangi Görevlerde Bulundu

Bu görevlerinin yanı sıra, 2005-2012 yılları arasında Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel
Yönetimler Kongresinde (YBYK) Türkiye Heyetinin Milli Sekreteri ve Avrupa Konseyi Yerel
ve Bölgesel Demokrasi Yönlendirme Komitesinde (CDLR) Türkiye adına üye olarak görev yaptı.

15.09.2012 tarihli ve 28412 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan müşterek kararname ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına, Nisan 2013 tarihinden itibaren de bu Bakanlıkta Müsteşar Yardımcısı Vekilliğine atandı. Mart 2015- Temmuz 2017 yılları arasında Elazığ Valiliği görevi yaptı. Bakanlar Kurulunun 13 Haziran 2017 tarihli ve 10458 sayılı Kararı ile Van Valiliği görevine atanmış olup, halen bu görevi yürütmektedir.

Murat Zorluoğlu Kimdir? Eğitim

2004–2005 yıllarında Nottingham Üniversitesinde (İngiltere) Kamu Yönetimi Bölümü alanında yüksek lisans yaptı ve bu kapsamda Avrupa Birliği Karar Mekanizmalarına Yerel ve Bölgesel Yönetimlerin Etkisi konulu tezi ile Avrupa Birliği bölgesel politikaları ve yapısal fonlarını özel olarak inceledi. 2011 yılına yayınlanan Local Authorities in Turkey (Türkiye’de Mahalli İdareler) adlı kitabı ve Yeni Yerel Yönetimler Mevzuatı ve Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı adlı makalesi bulunan Murat ZORLUOĞLU, evli ve üç çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. EĞİTİM DURUMU 2007 Ocak- Nis. Yüksek Lisans  Birmingham Üniversitesi (İngiltere), Avrupa Araştırma Kuruluşu, Çağdaş Avrupa Çalışmaları Genişleyen Avrupa Birliğinin kuruluşları, Avrupa Birliğinde politika belirleme süreçleri ve Avrupa Birliğinde Uyum, dayanışma ve yerel yönetimlerin rolü konularında hem akademik hem de uygulamalı eğitim aldı.

“AKP Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı İçin O İsim İddia Edildi” Adlı Haberi Okuyun

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Murat Zorluoğlu kimdir? Murat Zorluoğlu Hayatı ve Özgeçmişi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin