PTT’den Dev Müjde: Tek Seferde 4 bin 250 TL Hesaplara Otomatik Olarak Yansıyacak!

PTT'den Dev Müjde: Tek Seferde 4 bin 250 TL Hesaplara Otomatik Olarak Yansıyacak!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlarca emekli vatandaşlara yönelik yapılan promosyon yarışında rekabet devam ederken bir haber de PTT’den geldi. Özel bankalarda 8500 TL’lere ulaşan rakamlar ile kamu bankalarının promosyon miktarlarına zam yapmamaları ise tepkilere neden olmuştu. Ancak milyonlarca emekli vatandaşın bekledi promosyon artışı için müjdeli haber geldi. SGK’nın emekli promosyonlarını artırma kararının ardından PTT maaş promosyonları da artmış oldu. Pek çok kişi tarafından sevinçle karşılanan haber sonrası promosyon miktarları ise araştırma konusu oldu. Merak edenler için PTT emekli maaş promosyonu ne kadar, PTT emekli maaş promosyonu miktarı kaç TL olduğuna dair detayları sizin için hazırladığımız içerikte derledik. İşte PTT emekli maaşı promosyonu ile ilgili detaylar…

Bankalar bünyesine yeni müşteriler çekmek için her geçen gün kampanyalarını çoğaltıyor. Özellikle son dönemde emekli vatandaşlara yönelik özel bankalar yüksek miktarda promosyon kampanyası başlattı. 3 bin lira ile başlayan emekli maaşı promosyon miktarları rekabetin artmasıyla 10 bin TL’ye ulaştı. Milyonlarca emekli promosyon ödemeleri için banka değiştirirken bazı vatandaşlar kamu bankalarının promosyon tutarlarının düşük olmasına sitem etti.

SGK ARTIŞA GİTTİ

Özel bankaların rekabeti her geçen gün kızıştırdığı ortamda SGK miktarlara el atarak zam yapmıştı. Böylelikle kamu bankaları ve PTT’de de emekli maaş promosyonlarında artışa gidildi. Yeni promosyon rakamlarının ilan edilmesi ile pek çok vatandaş heyecanlandı. SGK promosyon rakamlarını arttırdığını açıklamıştı. Kamu bankaları ve PTT tarafından bir önceki promosyon döneminde birebir SGK tarafından belirlenen rakamlar ödenmişti.

PTT'den Dev Müjde: Tek Seferde 4 bin 250 TL Hesaplara Otomatik Olarak Yansıyacak!

PTT EMEKLİ PROMOSYONU NE KADAR?

Emekli promosyonu SGK 2022 rakamı için açıklanan rakamlarda;

Emekli maaşı 3.500 liraya kadar 3.000 TL,

Emekli maaşı 3.500 TL ile 7.500 Lira arasında 3.500 TL,

Emekli maaşı 7.500 TL ile 10.000 TL arası 4.500 TL,

Emekli maaşı 10.000 lira üstü 5.000 TL ödeme yapılmasına karar verildi.

3 YILDA BİR ÖDENECEK

SGK ile bankalar ve PTT arasında imzalanan sözleşme kapsamında emeklilere 3 yılda bir promosyon ödenmesi konusunda anlaşıldı. Sözleşmeye göre ödeme tarihleri kişinin promosyon ödemesi sözleşmesini imzaladığı zamana göre olacak. Promosyon ödemeleri emekli vatandaşların maaşının artması halinde artacaktır.

10 BİN TL’Yİ BULUYOR

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası gibi kamu firmaları ile PTT’nin emekli maaş promosyon ödemesi aynı miktardadır. Bu oran özel bankalarda ek ödemeler ve kampanyalarla 10 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
PTT’den Dev Müjde: Tek Seferde 4 bin 250 TL Hesaplara Otomatik Olarak Yansıyacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin