Seçim Müjdesi İyileştirildi: Geliri Düşük Ailelere 2000 TL’lik Aylık Destek Ödemesi Yapılacak

Seçim Müjdesi İyileştirildi: Geliri Düşük Ailelere 2000 TL'lik Aylık Destek Ödemesi Yapılacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçim sürecine girilmesiyle beraber güzel haberler de peşi sıra gelmeye devam ediyor. EYT, taşeron, asgari ücret derken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı son dakika açıklaması yaparak destek ödemelerinin artırıldığını duyurdu. Böylelikle 2022 Kasım Aile Destek Ödeme miktarı da yükselmiş oldu. Biz de kucukcekmeceden.com olarak milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren Aile Destek Ödemeleri hakkındaki detayları derledik.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın duyurduğu Aile Destek Ödemeleri 1.900 TL’ye yükseltildi. Ödemeler Kasım ayı tamamlanmadan hesaplara yatırılacak. Aile Destek Başvuru şartları da belli oldu. Dar gelirli ailelere müjde niteliğindeki ödemeden yararlanabilmek için şu başvuru şartlarını karşılıyor olmanız gerekiyor:

 • Türk vatandaşı olması,
 • Mavi Kart sahibi olmaması,
 • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
 • 18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması, durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Seçim Müjdesi İyileştirildi: Geliri Düşük Ailelere 2000 TL'lik Aylık Destek Ödemesi Yapılacak

Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişilerden olması ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde başvurular hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu kişiler program kapsamı dışında tutulmuştur.

Aile Destek Programı kapsamındaki geçerli başvurular, hanenin sosyoekonomik profilinin ve gelir seviyesinin belirlenmesi için ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına iletilecek olup bu hanelerden 3294 sayılı Kanun kapsamında olduğu tespit edilenler, bu tespiti takip eden ödeme dönemi itibarıyla söz konu destek programından yararlanabilecektir.

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE KADAR?

Kişi başına düşen aylık  gelir aralığı (TL)

Aylık Destek Tutarı (TL)
450 TL ve altı 1.250
450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı 1.100
911,15 TL üzeri ─  1372,30 TL ve altı 950
1372,30 TL üzeri ─  1833,45 TL’den az 850

Bu ödemeler ev içindeki kişi sayısına göre hesaplanmaktadır. Diyelim ki bir eve giren para asgari ücret ve evde 4 kişi yaşıyorsa 5500/4 = 1375 olacak ve bu şekilde geliri olana ayda 850 liralık ödeme yapılacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Seçim Müjdesi İyileştirildi: Geliri Düşük Ailelere 2000 TL’lik Aylık Destek Ödemesi Yapılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. Avatar
  19 Kasım 2022, 05:30

  İnşallah herkez bu yardım dan yararlanir

  Cevapla
Bizi Takip Edin