Seçim Öncesi Ödemelere Hız Verildi, PTT Devreye Girdi! Başvuran Herkese 2 Bin TL Ödeme Yapılacak

Seçim Öncesi Ödemelere HızVerildi, PTT Devreye Girdi! Başvuran Herkese 2 Bin TL Ödeme Yapılacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekonomik olarak hem ülke hem de dünya genelinde artan enflasyon vatandaşları zora soktu. Enerji, tekstil, otomotiv, gıda gibi pek çok temel ihtiyaç ürünlerinde fiyat artışı yaşandı. Türkiye‘de faturalara gelen zamlar sonrası dar gelirli aileler ödemelerini yapmakta zorlanmaya başladı. Buna karşın Türkiye genelinde devletin vatandaşlara maddi destekleri her geçen gün artmaya başladı. Elektrik desteğinin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı elini taşın altına koydu. Bakanlık bazı vatandaşlara 2 bin TL yardım yapılacağının müjdesini verdi.

Son dönemlerde yaşanan fiyat artışı cep yakarken devletin vatandaşlara olan sosyal yardımları artmaya başladı. Aile bütçesine katkıda bulunmayı sağlayan devlet desteklerine bir yenisini daha ekledi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda başvuran kişiler 2 bin TL maddi destek sağlanacağının müjdesi verildi.

Faturalara gelen zamlar sonrası ekonomik sıkıntılar yaşayan ailelere sosyal yardım ödemelerine doğal gaz desteği de eklendi. Bakanlık ihtiyaç sahibi ailelere 2 bin TL doğal gaz fatura desteği yapılacağını duyurdu. Bakanlığın açıklamasının ardından pek çok vatandaş doğal gaz fatura desteğine nasıl başvuru yapacaklarına dair araştırma içerisine girdi.

Seçim Öncesi Ödemelere HızVerildi, PTT Devreye Girdi! Başvuran Herkese 2 Bin TL Ödeme Yapılacak

81 İLDE GEÇERLİ

Doğal gaz tüketim desteği almak isteyen kişilerin kafalarını kurcalayan başlıklardan bir diğeri ise ‘ev sahibi veya kiracı olmak fark eder mi?’sorusu oldu. Bakanlık vatandaşın sorusuna cevap verdi. Açıklamada ev sahibi veya kira olmanın fark etmediği doğal gaz aboneliği bulunan herkesin sosyal yardım uygulamasına başvurabileceğinin altı çizildi. Ancak başvuru yapabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. İstenilen koşullar karşılandığı taktirde vatandaşlar Aile Bakanlığından yardım alma hakkına sahip oluyor.

Aile Bakanlığı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından ortak yürütülen uygulama kapsamında 4 milyon haneye doğal gaz desteği verileceğinin vurgusu yapıldı. 81 ilden herkesin başvuru yapabileceği sosyal yardım desteğinde ödeme miktarları ilden ile farklılık gösterecek. 900 TL ile 2.500 TL arasında değişen bu sosyal yardımlar genellikle vatandaşlara 2.000 TL olarak veriliyor.

ÖDEMELER PTT’DEN

Hemen hemen her vatandaşın alma hakkına sahip olduğu doğal gaz fatura desteği tek seferlik oluyor ve nakit olarak veriliyor. Ödemeler PTT şubeleri üzerinden yapılıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Seçim Öncesi Ödemelere Hız Verildi, PTT Devreye Girdi! Başvuran Herkese 2 Bin TL Ödeme Yapılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin