SGK Topa Girdi, Yeni Evleneceklere Birçok Kalemde 33 Bin TL Destek Ödemesi Yapacak

SGK Topa Girdi, Yeni Evleneceklere Birçok Kalemde 33 Bin TL Destek Ödemesi Yapacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enflasyon oranlarında yaşanan artış her sektörü etkiliyor. Evlilik hayalleri kuranlar kira, satılık ev, mobilya, beyaz eşya gibi ev fiyatlarında yaşanan artışlar nedeniyle zorluk çekiyor. Devletin pek çok kişiye maddi destek sağlıyor. Evlenmek isteyen çiftlerde devletin evlilik desteği olup olmadığını araştırıyor. Devletten alabileceği destekleri araştıran evli çiftler oluyor. Bazı şartları sağlayan kişilere devlet 2023 yılında destek sağlayacak. Evlilik desteği ödemeleri SGK tarafından yapılacak. Merak eden vatandaşlarımız için bizlerde evlilik desteği ile ilgili bilgileri derledik. Evlilik desteği ne kadar? Evlilik desteği başvuru şartları nelerdir, kimler alabilir? İşte detaylar…

Mobilya, beyaz eşya, kira ve satılık ev fiyatlarındaki artış sürmeye devam ederken evlilik hazırlığındaki vatandaşlar dar boğaza giriyor. Düğün masraflarının altından kalmakta zorlanan gençlerden bazıları evlilik tarihlerini ertelemek zorunda kalırken bazıları da büyük borçlar altına giriyor.

Evlenebilmek için yollar arayanlar devletten alabilecekleri destekleri araştırıyor. Bu kapsamda devletin bazı kişilere yönelik evlilik desteği bulunuyor. Evlilik desteği almaya hakkı olanlar SGK üzerinden nakdi olarak destek alabiliyor. Evlilik arifesinde olan kişiler için evlilik desteği ile ilgili detaylı bilgiler…

SGK Topa Girdi, Yeni Evleneceklere Birçok Kalemde 33 Bin TL Destek Ödemesi Yapacak

EVLİLİK YARDIMI KİMLER ALABİLİR?

Evlilik desteği son günlerde adını sıklıkla duyduğumuz bir kavram. Düğün masraflarını karşılamakta zorluk çekenler ve yeni ev düzmeye başlayanlar yaşanan fiyat artışlarından yakınıyor. Bu kapsamda vatandaşlar alabilecekleri yardımları araştırıyor.

SGK tarafından evlilik hazırlığındaki bazı kişilere destek veriliyor. Ancak destekten faydalanmak için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Evlilik desteği vefat etmiş annesinden veya babasından kendisine maaş bağlanmış kız çocuklarına veriliyor.

Evlilik hazırlığındaki kız çocuklarına ödenen bu destek sadece bir kerelik veriliyor. Hazırlıklarını sürdüren kişiler için evlilik desteği maddi anlamda kolaylık sağlıyor.

ÇEYİZ PARASI NE KADAR?

SGK’dan nakdi olarak alınan bu paranın miktarı ise bir diğer merak edilen başlıklar arasında yer alıyor. Halk arasında çeyiz parası olarak da bilinen bu para 2021 yılında en düşük 21 Bin TL iken 2023 yılının evlilik desteği ise en az 33 Bin TL olarak belirlendi.

Düğün ve çeyiz hazırlıkları için hap gibi gelen para sayesinde kişiler maddi anlamda bir nebze de olsa rahatlıyor.

SGK Topa Girdi, Yeni Evleneceklere Birçok Kalemde 33 Bin TL Destek Ödemesi Yapacak

EVLİLİK YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Evlilik yardımı veya bir diğer adıyla çeyiz parası almak isteyen kişiler nasıl başvuru yapacakları konusunda derin bir araştırmaya giriyor. Destek almaya hak kazanan kişilerin öncelikle SGK’ya dilekçe ile başvuruda bulunması gerekiyor.

Evlenme tarihi nüfus kütüğüne işlenmemişse dilekçenin yanında bir de evlenme cüzdanının örneğinin eklenmesi gerekiyor. Başvuru değerlendirilen hak sahipleri onay aldıktan sonra ödemelerini SGK’dan alabiliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SGK Topa Girdi, Yeni Evleneceklere Birçok Kalemde 33 Bin TL Destek Ödemesi Yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin