Simone Kaslowski Kimdir? TÜSİAD Yeni Başkanı

Simone Kaslowski Kimdir
Simone Kaslowski Kimdir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Simone Kaslowski Kimdir? Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) 49. genel kurul toplantısını bugün İstanbul’da gerçekleştirdi ve yeni başkanını seçti. TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski oldu.

TÜSİAD Başkan Yardımcısı ve Küresel İlişkiler – AB Yuvarlak Masası lideri olarak görevini sürdüren Kaslowski seçime tek aday olarak girdi. Peki Simone Kaslowski kimdir? Simone Kaslowski kaç yaşındadır? İşte yeni TÜSİAD başkanıSimone Kaslowski’nin özgeçmişi…

kucukcekmeceden.com – Göktuğ EFİL

Simone Kaslowski Kimdir? Özgeçmiş

TÜSİAD 49. Genel Kurul’u sonucunda yeni başkan Simone Kaslowski oldu. Peki yeni TÜSİAD Başkanı kimdir? Simone Kaslowski özgeçmişi ve daha fazlası.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Simone Kaslowski ABD’de Clark Worcester Üniversitesi’nden 1984 yılında mezun olduktan sonra, 1985 yılında aile şirketi olan Organik Kimya İstanbul’da satış bölümünde göreve başladı.

“Yusuf Karakaya Kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında?” Adlı Biyografiyi Okuyun

Organik Kimya üretim ürünlerinin ihracat pazarını geliştirme yönünde çalışmalar yapan Kaslowski 1993 yılında Organik Kimya’nın satış bölümü yöneticisi oldu. Yatırım projelerinde aktif olarak görev aldı. 1995 yılında Organik Kimya Üst Yöneticisi (CEO) olan ve Yönetim Kurulu Üyeliğini üstlenen Kaslowski, TÜSİAD bünyesindeki çalışmalarına ilk olarak Kimya Görev Gücü Başkanlığı görevini üstlenerek başladı.

Simone Kaslowski Kimdir

2013 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Kaslowski, bu süre içinde önce AB İşleri Komisyonu Başkanlığı, ardından da Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanlığı görevlerini yürüttü. Kaslowski, 2017’den bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Simone Kaslowski Kimdir? TÜSİAD Yeni Başkanı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin