TOKİ, Arsa Sahibi Olun İstiyor: Şimdi de 365 Adet Arsa Satışa Çıkarıldı! Hemen Başvurun…

TOKİ, Arsa Sahibi Olun İstiyor: Şimdi de 365 Adet Arsa Satışa Çıkarıldı! Hemen Başvurun...
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konut ve arsa projelerini peş peşe duyuran TOKİ yeni bir ilan açıklaması ile vatandaşları sevindirdi. 13 Eylül tarihinde Sosyal Konut Projesini açıklayan TOKİ vatandaşlara konut, işyeri ve arsa sahibi olmanın yolunu açtı. Dar gelirli aileleri düşünen TOKİ arsa satışı ile ilgili yeni ilan yayımladı. Milyonlarca kişi TOKİ arsa satış ilanı ile ilgili detaylı bilgi almak için araştırmaya koyuldu. 26 ilde yer alan arsaların detayları belli oldu. Toplam 365 arsanın yer aldığı ilanda KDV muaf ibaresi dikkat çeken başlıklardan birisi oldu. TOKİ arsa satışı hakkındaki bilgileri sizin için içeriğimizde derledik. İşte TOKİ arsa satış ilanı detayları…

Türkiye’de konut ve arsa fiyatlarında yaşanan fiyat artışları vatandaşların gayrimenkul sahibi olma hayallerini de uzunca bir süre ertelemesine neden oldu. Dar gelirli aileler için ev ve arsa sahibi olmak neredeyse imkansız olurken orta gelirli bireyler için zorlayıcı olmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda Sosyal Konut Projesini açıklayan TOKİ satış ilanlarına bir yenisini daha ekledi. TOKİ yaptığı duyuru ile 26 ilde 365 arsanın satışa çıkarıldığını duyurdu. Milyonlarca vatandaşın büyük sevinç duyduğu açıklama sonra TOKİ arsa satışı araştırma konusu oldu. Bizde sizin için TOKİ arsa satışı ile ilgili bilgileri derledik.

BAŞVURU SAYISI 5 MİLYONA ULAŞTI

250 bin sosyal konut projesi için daha başvuru tarihinin sona ermesine 1 ay olmasına rağmen 5 milyon rakamına ulaşan TOKİ yeni satış ilanı yayımladı. TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanda mülkiyeti TOKİ’ye ait olan 26 ilde yer alan 365 arsanın satışa sunulduğu ilan edildi.

TOKİ, Arsa Sahibi Olun İstiyor: Şimdi de 365 Adet Arsa Satışa Çıkarıldı! Hemen Başvurun...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, özel okul alanı, akaryakıt istasyonu, günübirlik tesis, oto galericiler sitesi, park ve dinlenme alanları niteliğinde yer alan 26 ildeki arsanın satışa çıkarıldığı ilan edildi.

26 İL 365 ARSA SATIŞTA

TOKİ’nin ihale yöntemi ile satışa çıkaracağı arsalar Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak ve Van illerinde yer aldı. 365 arsanın muhammen bedeli ise 4.721.272.046 TL olarak ilan edildi.

AÇIK ARTIRMA TARİHİ BELLİ OLDU

Toplam 2 oturumda yapılacak olan açık artırmaların ilki 12 Ekim tarihinde düzenlenirken ikinci oturum ise 13 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Düzenlenen ihaleye katılmak isteyenler Bilkent Otel ve Konferans Merkezi Bilkent, Ankara ve Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Bayraklı, İzmir adreslerinde hazır bulunacaklar. Ayrıca açık oturum internet katılımı ile de gerçekleştirilecek. Emlak Müzayede internet sitesi üzerinden de isteyen kişiler teklif verebilecekler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TOKİ, Arsa Sahibi Olun İstiyor: Şimdi de 365 Adet Arsa Satışa Çıkarıldı! Hemen Başvurun…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin