TOKİ Ters Köşe Yaptı: Herkes Sosyal Konut Projesini Beklerken Yüzde 25 Peşinat İle Yüzlerce Arsa Satışı Yapacağını Duyurdu!

TOKİ Ters Köşe Yaptı Herkes Sosyal Konut Projesini Beklerken Yüzde 25 Peşinat İle Yüzlerce Arsa Satışı Yapacağını Duyurdu!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 7 Kasım’da başlayan sosyal konut kura çekimlerine odaklanmışken büyük bir ters köşe yaptı. İlk evim, ilk iş yerim ve ilk arsam projesinin haricinde toplamda 51 ilde yüzde 25 peşinat ile yüzlerce arsanın satılacağını açıkladı.

TOKİ yeni duyuru ile toplam 51 ilde yüzlerce yeni arsa satışının yapılacağını açıklayarak bu illerin isimlerini verdi. Herkes Cumhuriyet tarihinin en büyük arsa projesi olan ilk arsama dikkat kesilirken TOKİ’nin yeni arsa duyurusu başvuruyu kaçıranları ve arsa sahibi olmak isteyenleri sevindirdi.

Toplamda 510 adet arsanın satılacağını açıklayan TOKİ, bu arsaların 51 ilde olduğunu da ifade etti. İhale usulü yapılacak arsa satışları İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari ve Isparta şeklinde olacak.

TOKİ Ters Köşe Yaptı Herkes Sosyal Konut Projesini Beklerken Yüzde 25 Peşinat İle Yüzlerce Arsa Satışı Yapacağını Duyurdu!

SATILIK TOKİ ARSASI ÖDEMELERİ NASIL YAPILIR?

İlk evim, ilk iş yerim ve ilk arsam projesi haricinde satışa sunulan 510 adet arsadan hak sahibi olmak isteyen kişiler ödemeleri peşinat şeklinde ya da taksitle yapma opsiyonlarına sahip. Taksit seçeneğinden yararlanacak arsa sahipleri arsanın satış bedelinin %25’ini peşinat şeklinde ödemek zorunda. Geriye kalan miktar ise 48 ay taksitle ödenebilir.

TOKİ arsa satışı adına 3 farklı oturum olmak üzere açık artırma düzenleyecek. Bu oturumların ilki 21 Aralık 2022 Çarşamba günü, ikincisi 22 Aralık 2022 Perşembe günü ve son oturum ise 23 Aralık 2022 Cuma günü gerçekleştirilecek. Söz konusu arsaların satışında KDV muafiyeti de adaylara sunulacak. Ezcümle arsaları almayı arzu eden vatandaşlar aynı zamanda KDV tediyesi gerçekleştirmek zorunda olmayacak. Konuyla ilgili tüm detaylar ilerleyen günlerde TOKİ resmi internet sitesi üzerinden paylaşılacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TOKİ Ters Köşe Yaptı: Herkes Sosyal Konut Projesini Beklerken Yüzde 25 Peşinat İle Yüzlerce Arsa Satışı Yapacağını Duyurdu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin