Yayın Politikası

logo 2

1. İçeriklerde hiç kimse; ırkı, cinsiyeti, sosyal düzeyi ve inançları nedeniyle kınanamaz, aşağılanamaz.
2. Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı ya da incitici yayın yapılamaz.
3. Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan ve iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verilemez.
4. Kucukcekmeceden.com editörleri ve yazarları, gazete yönetiminin yayın politikası açısından uygun bulmadığı ve dolayısı ile yayınlamadığı oluşturulmuş içeriklerinin yayınlanmamasını peşinen kabul ederler.
5. Kişilerin özel yaşamı, kamu çıkarlarının gerektirdiği durumlar dışında, yayın konusu olamaz.
6. Kucukcekmeceden.com’da yayınlanacak haberler soruşturulmaksızın ve doğrulanmaksızın yayınlanamaz. Aksi durumda yayıncılık sorumluluğunun gerektirdiği yasal ve etik eylemler gerçekleştirilir.
7. Saklı kalması kaydıyla verilen bilgiler, kamu yararı ciddi bir biçimde gerektirmedikçe yayınlanamaz.
8. Suçlu olduğu yargı kararıyla belirlenmedikçe hiç kimse “suçlu” ilan edilemez.
9. Kucukcekmeceden.com editörleri ve yazarları, kaynaklarının gizliliğini korur. Kaynağın kamuoyunu kişisel, siyasal, ekonomik vb. nedenlerle yanıltmayı amaçladığı haller bunun dışındadır.
10. Kucukcekmeceden.com yayın politikası gereği, editörler ve yazarlar yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına saygı duyarlar.
11. Kucukcekmeceden.com editörleri ve yazarları, Türkiye Cumhuriyeti’nin yayınları düzenleyen tüm yasa ve yönetmeliklerine saygı duyar, bu kararların gerektirdiği sorumlulukları yerine getirirler.

Bizi Takip Edin