Küçükçekmece’de Sevgilisine Kızıp Yaktığı Evde Babaannesi Öldü

Küçükçekmece'de Sevgilisine Kızıp
Küçükçekmece'de Sevgilisine Kızıp
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükçekmece’de Sevgilisine Kızıp Yaktığı Evde Babaannesi Öldü. İstanbul Küçükçekmece’deki 2 yıl önce tartıştığı evli sevgilisinin evini ateşe vererek 76 yaşındaki babaannesinin ölümüne neden olduğu iddia edilen tutuklu sanık Hasan Ö.’nün (20) yargılandığı dava karara bağlandı.

kucukcekmeceden.com – Göktuğ EFİL

Küçükçekmece’de Sevgilisine Kızıp Yaktığı Evde Babaannesi Öldü: 2 Torba Odun

Küçükçekmece'de Sevgilisine Kızıp

2 yıl önce tartıştığı evli sevgilisinin evini ateşe vererek 76 yaşındaki babaannesinin ölümüne neden olduğu iddia edilen tutuklu sanık Hasan Ö.’nün (20) yargılandığı dava karara bağlandı. Mahkeme, “2 torba odun götürüp evlerini yakmışım; hayret içindeyim!” diyerek kendisine iftira atıldığını savunan sanık Hasan Ö.’yü, “iyi hal” indirimi de uygulayarak müebbet hapis cezasına çarptırdı. Karar oybirliğiyle alınırken, sanığın tutukluluk halinin de devamına karar verildi.

“Küçükçekmece İçin Vahim Deprem Tablosu: Tsunami Olabilir” Adlı Haberi Okuyun

Küçükçekmece’de Sevgilisine Kızıp Yaktığı Evde Babaannesi Öldü: İddianame

Küçükçekmece’de 20 Mart 2016’da 4 katlı bir binada saat 04.00’de yangın çıktı. Binanın çatı katında yaşayan 76 yaşındaki Latife Çetinkaya ise dumandan etkilendi ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yangının kundaklama olduğu ve yangının sebebinin kapı önlerine yığılan odun parçalarının tutuşturulması olduğunun belirlenmesi üzerine polis soruşturmayı derinleştirdi. Polisin yaptığı araştırmada yanan evde oturan bir başkasıyla evli olan Y.Ş.’nin, şüpheli Hasan Ö., ile arkadaşlık yaptığını ve bir süre önce de ayrıldığını belirledi. Hasan Ö., Gebze’de akrabalarının yanında olduğu belirlenen Y.Ş.’ye olay gecesi “Bu işin sonunda sen zararlı çıkacaksın, ben zevk alacağım”, “Şahidim Allah olsun, seni ben ne olursa olsun sana çok büyük acı yaşatacağım, hayattan beklentim yok” şeklinde mesajlar attığı da tespit edildi. Polis, ölen Latife Çetinkaya’nın oğlu İbrahim Çetinkaya ve torunu Y.Ş.’nin ifadelerine başvurdu.

Küçükçekmece’de Sevgilisine Kızıp Yaktığı Evde Babaannesi Öldü: Diri Diri Yanacaksınız

İbrahim Çetinkaya “Olay gecesi alevleri gördüm. “Yangın var” diyerek bağırdım, evde bulunan kişileri uyandırdım, ateşi söndürdüm. Ancak çatının iyice tutuşması ve yanan parçaların aşağı düşmesi üzerine üst daireye çıkamadım. Komşulara itfaiyeye haber vermelerini istedim. Sokağa çıkarak “Kim bu yangını çıkardıysa karşıma çıksın” diyerek bağırdım. Binaya 100-150 metre mesafeden bir erkek şahıs ‘Bu gece hepiniz diri diri yanacaksınız’ diyerek bağırdı. Sesin geldiği tarafa gittim kimseyi görmedim. Annemin ve kendi dairemin önüne hiçbir zaman odun koymadık, yakacaklarımızı bahçede muhafaza ediyor, ihtiyaç kadar dairemize odun çıkarıyorduk” dedi.

Küçükçekmece’de Sevgilisine Kızıp Yaktığı Evde Babaannesi Öldü: Tutuklandı

Eşiyle boşanma aşamasında olduğunu, ortak arkadaşları vasıtasıyla Hasan Ö. ile    tanıştığını belirten Y.Ş. de şüphelinin kendisini ailesiyle tehdit ederek görüşmeye  zorladığını, 20 Mart 2016 tarihine kadar aralıklarla görüştüğünü, şüpheliden uzaklaşmak için Gebze’ye gittiğini anlattı. Gözaltına alınan ve suçlamaları reddeden şüpheli Hasan Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Soruşturma sonunda savcılık, ölüme sebebiyet veren yangının şüpheli Hasan  Ö., tarafından çıkarıldığına ilişkin yeterli delil ve tespit bulunduğunun anlaşıldığını belirtti ve şüpheli hakkında “Yangın kullanarak öldürme” suçundan dava açtı.

Küçükçekmece’de Sevgilisine Kızıp Yaktığı Evde Babaannesi Öldü: Sanık Suçlamaları Reddetti

Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasında söz alan Hasan Ö., kendisine iftira atıldığını, kız arkadaşı Y.Ş.’nin telefonda küfür etmesi üzerine mesaj gönderdiğini belirterek, “Kendisi beni çağırdı. Evlerinin kapısı kapalıydı. Geriye döndüm. 2 defa evlerine gittim. 2 torba götürüp evlerini yakmışım hayret içindeyim”diyerek suçlamaları reddetti.

“Küçükçekmece’de Tren Gözüktü: Test Sürüşleri Başladı” Adlı Haberi Okuyun

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küçükçekmece’de Sevgilisine Kızıp Yaktığı Evde Babaannesi Öldü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin